Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
مطبوعات‌ ‌‌ دو‌شنبه ایران،

«مشمولان غایب به دانش‌گاه‌ نمی‌روند»

2011 July 04

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) طرح مجلس برای محاکمه غیابی فرمانده ناو وینسنس و ۲۵ مقام آمریکایی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=13&id=826954

روز گذشته، اسماعیل کوثری، نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خراسان اعلام کرد که براساس طرح تحریم ۲۶ مقام آمریکایی که در این کمیسیون تصویب شده است، فرمانده ناو وینسنس و ۲۵مقام آمریکایی دیگر در دادگاه‌های داخل کشور به صورت غیابی محاکمه می‌شوند. کوثری افزود: «پس از تعیین تکلیف این مقام‌های آمریکایی در دادگاه‌های داخلی، از دادگاه‌های بین‌المللی نیز خواسته می‌شود که به جنایت‌های آن‌ها رسیدگی کنند.»

2) اعلام آمادگی آمریکا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=13&id=826867

با آن‌که آمریکا و اتحادیه اروپا به نامه اردی‌بهشت ماه دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات با گروه 5+1 روی خوش نشان ندادند، خبرگزاری رویترز از اعلام آمادگی آمریکا برای از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران خبر داد و البته جزییاتی بیش از این را منتشر نکرد.

جام جم

1) جعفری: مبادلات تجاری در اسکله‌های سپاه انجام نمی‌شود

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100847842825

فرمانده کل سپاه‌پاس‌داران انقلاب اسلامی گفت: «این ارگان هم‌چون سایر نهادهای نظامی، اسکله‌هایی نظامی در اختیار دارد، اما هیچ‌گونه مبادله تجاری در آن‌ها انجام نمی‌دهد.»

سردار سرلشکر پاس‌دار محمدعلی جعفری دیروز در گفت‌وگو با مهر در پاسخ به این پرسش که برخی‌ها می‌گویند سپاه دارای اسکله‌هایی است که فعالیت تجاری انجام می‌دهد، گفت: «این بحثی انحرافی است که توسط افرادی که به نظر ما ذی‌نفع هستند، مطرح می‌شود.»

2) مشمولان غایب به دانش‌گاه‌ نمی‌روند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100847837639

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه‌عمومی ناجا، با اشاره به این‌که غیبت، مانع ثبت‌نام قبول‌شدگان در دانش‌گاه‌ها می‌شود، گفت: «مشمولان دیپلم و پیش‌دانش‌گاهی، باید قبل از ورود به غیبت، وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.»

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدرضا اکبرحلوایی، معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا، افزود: «عده‌ای از مشمولان که در کنکور سراسری دانش‌گاه‌ها شرکت کرده‌اند توجهی به وضعیت خدمتی خود نداشته که این مسئله ممکن است ثبت‌نام آنان را در دانش‌گاه‌ها با مشکل روبه‌رو کند.»

کیهان

1) وزیر نیرو: قیمت آب و برق هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت

http://www.kayhannews.ir/900413/4.htm#other405

وزیر نیرو با بیان ای‌نکه مردم هیچ افزایش قیمتی برای آب و برق را در حال حاضر شاهد نخواهند بود گفت: «ضرورت صدور ماهانه قبوض آب و برق دیگر از بین رفته است.»

مجید نامجو با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: «فعلن هیچ افزایش قیمتی برای آب و برق نخواهیم داشت هرچند هر تغییری در قیمت‌ها منوط به مصوبه ستاد هدف‌مندی یارانه‌هاست و اگر قیمت‌ها از سوی این ستاد افزایش یابد و به ما ابلاغ شود ما آن را اجرا خواهیم کرد.»

وی خاطرنشان کرد: «بحثی در ابتدای هدف‌مندی یارانه‌ها مطرح شد قرار بود که قبوض آب و برق ماهانه صادر شود. به نظر می‌رسد دیگر ضرورتی برای این کار نباشد و قبوض آب و برق همان 45 روز یک‌بار به دست مشترکان خواهد رسید.»

2) سیدحسن نصراله با ارایه ده‌ها سند: حکم دادگاه حریری انتقام جنگ 33 روزه از حزب‌اله است

http://www.kayhannews.ir/900413/16.htm#other1603

سیدحسن نصراله در واکنش رسمی به صدور کیفرخواست دادگاه بین‌المللی ترور رفیق حریری اظهار داشت، حکم صادره از سوی این دادگاه به منزله دشمنی با مقاومت است و کیفرخواست صادر شده آمریکایی- اسراییلی است و هیچ‌کس نمی‌تواند کسانی را که علیه آن‌ها حکم جلب صادر شده دستگیر کند.

همشهری

1) هیت رییسه مانع طرح سوال از رییس ‌جمهوری نمی‌شود

http://hamshahrionline.ir/news-139369.aspx

درحالی‌که گفته می‌شود هیت رییسه مجلس شورای اسلامی طرح سوال از رییس‌ جمهوری را در شرایط فعلی به مصلحت نمی‌داند، رییس مجلس شورای اسلامی سوال را حق نمایندگان می‌داند و معتقد است که هیت رییسه نمی‌تواند حق سوال را از نمایندگان سلب کند.

2) شورای نگه‌بان ادغام 5 وزارت‌خانه را تایید کرد

http://hamshahrionline.ir/news-139309.aspx

سخن‌گوی شورای نگه‌بان از تایید لایحه ادغام 5 وزارت‌خانه مصوب مجلس شورای اسلامی و ایجاد 2 وزارت‌خانه در این شورا خبر داد.

عباس‌علی کدخدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: «اعضای شورای نگه‌بان در جلسه‌ای که برای بررسی لایحه دولت در خصوص ادغام وزارت‌خانه‌های تعاون، رفاه و کار و هم‌چنین وزارت‌خانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن داشتند این مصوبه مجلس را خلاف شرع و قانون اساسی ندانستند.»

دنیای اقتصاد

1) وعده جدید احمدی‌نژاد رونمایی شد، زمین 1000 متری به هر خانواده؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=260014

رییس‌ جمهوری دیروز اعلام کرد براساس طرح جدیدی که احتمالن تا پایان امسال اجرایی می‌شود به هر خانوار ایرانی یک قطعه زمین 1000 متری به‌صورت رایگان تعلق بگیرد تا خانواده‌ها در داخل آن باغ میوه و بنای مسکونی برای خودشان احداث کنند. به گفته وی، طرح مسکن مهر در واقع تمرینی برای اجرای این طرح که طرح اصلی دولت برای مسکن محسوب می‌شود، بوده است. طرح مدنظر احمدی‌نژاد اولین‌بار بیست‌وپنجم اردی‌بهشت‌ماه به‌صورت سربسته در قالب «تحول شهرسازی» مطرح شد و اکنون در شرایطی از آن رونمایی می‌شود که طرح دولتی بزرگ‌تری در بازار مسکن تحت عنوان «مسکن‌ مهر» سال‌ها است در جریان است و هنوز به بار ننشسته است. آیا «واگذاری زمین» که در اوایل طرح مسکن‌مهر (سال87) به اجرا درآمد و به دلیل عدم موفقیت، کنار گذاشته شد، قرار است یک بار دیگر به شکلی متفاوت تکرار شود؟

2) از بانک مرکزی سلب اختیار شد، تغییر مرجع اعلام آمارها

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=260032

با تصمیم شورای عالی آمار، تا تعیین تکلیف مرجع آمارهای اقتصادی، بانک مرکزی نرخ تورم و دیگر شاخص‌های اقتصادی را اعلام عمومی نمی‌کند. در حال حاضر بانک مرکزی و مرکز آمار به صورت مستقل به استخراج داده‌های اقتصادی از جمله نرخ تورم می‌پردازند. وجود دو مرجع محاسبه نرخ تورم از منظر برخی مدیران دولتی قابل قبول نبود. به‌طوری که در سال‌های قبل قرار شد نرخ تورم محاسبه شده در بانک مرکزی از سوی مرکز آمار اعلام شود، اتفاقی که در عمل انجام نشد. اما در آخرین تصمیم با سلب اختیار از بانک مرکزی تصمیم گرفته شده تا زمان تعیین تکلیف، شورای عالی آمار مرجع اعلام نرخ تورم باشد.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,