Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
رهبر جمهوری اسلامی:

«مسوولان به اختلاف‌ها در نظام دامن نزنند»

2011 July 05

خبر / رادیو کوچه

آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز دوشنبه، 4 ژوئیه، با اشاره به اختلاف‌های اخیر در میان اصول‌گرایان کشور با تاکید بر لزوم تفکیک میان اختلاف‌نظر با ایستادگی یک جریان در مقابل نظام، گفت که در اعتراض‌‌های پس از ریاست جمهوری اخیر در سال 88 یک جریان مقابل نظام ایستاد.

چندی است اختلاف‌هایی میان اصول‌گرایان حامی آیت‌اله خامنه‌ای و اصول‌گرایان نزدیک به محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی در گرفته است. این اختلاف‌ها از زمان برکناری و ابقای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات آغاز شد. از آن هنگام دو طرف اختلاف علیه یک‌دیگر دست به افشاگری زده و شماری از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد و هم‌چنین اعضای کابینه وی بازداشت و یا به فساد مالی متهم شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های ایران رهبر جمهوری اسلامی که در جمع شماری از سپاهیان سخن‌رانی می‌کرد از مسوولان نظام خواست به اختلاف‌ها دامن نزنند و گفت: «یکی از این کارهای مضر، دامن زدن به اختلافات و مشتعل کردن فضای اختلاف و هو و جنجال است که باید همه دست‌گاه‌ها و نهادهای نظام مراقب این موضوع باشند.»

آیت‌اله خامنه‌ای با اظهار تاسف شدید از «برخی بگومگوها و بحث‌های اختلافی» در ایران خطاب به مقامات این کشور گفت‌: «کسانی که به این بحث‌ها دامن می‌زنند، آیا خوش‌حالی دست‌گاه‌های تبلیغاتی بیگانه و تحلیل‌های آن‌ها را نمی‌بینند. ابراز شادمانی دشمنان، نشان می‌دهد این موضوع یک نقطه ضعف است، بنابراین باید از ادامه آن جلوگیری کرد.»

آیت‌اله خامنه‌ای در این زمینه افزود: «زمانی موضوع، اختلاف‌نظر و سلیقه است و نه ایستادن در مقابل انقلاب. در چنین شرایطی، وظیفه همه، ندمیدن در اختلاف‌نظرها و در پیش‌گرفتن شیوه تبیین و روشن‌گری در مقابل برخی افکار غلط، با در نظر گرفتن همه جوانب آن است.»

او خاطرنشان کرد: «من با حرکت روشن‌گرانه، تبیین منطقی و مستدل در مقابل تفکر غلط مخالفتی ندارم اما نباید این تفکر غلط را نیز تابلو کرد تا همه از آن مطلع شوند.» و تاکید کرد: «هرگونه حرکت روشن‌گرانه باید به دور از هو و جنجال باشد زیرا جنجال، حرف منطقی را هم خراب می‌کند.»

این در حالی است که هم‌زمان رییس دیوان عدالت اداری جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی در خصوص اتهامات وارده به اعضای کابینه عنوان کرد: «تعیین خط قرمز برای قوه قضاییه بی‌معناست.»

بیشتر بخوانید:

«تعیین خط قرمز برای قوه قضاییه بی‌معناست»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,