Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
رییس جمهوری اسلامی:

«طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه‌ها غیرعالمانه است»

2011 July 06

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 6 ژوئیه، محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، به طور کتبی از دو وزیر خود خواسته است که از اقدامات «سطحی و غیر‌عالمانه» در برخی از دانش‌گاه‌ها مبنی بر اعمال رشته‌ها و کلاس‌های تک‌جنسیتی جلوگیری کنند.

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی رییس جمهوری، آقای احمدی‌نژاد با ارسال نامه‌ای به کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات وفناوری و مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر ضرورت خودداری از ادامه بازنشسته کردن «بی رویه» اساتید دانش‌گاه‌ها نیز تاکید کرده است.

محمود احمدی‌نژاد گفت: «شنیده شده است که اساتید بی‌رویه بازنشسته می‌شوند. ضروری است تا بررسی و تصویب آیین‌نامه بازنشستگی اعضا‌ هیت علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، از هر نوع بازنشسته نمودن اعضا‌ خودداری شود.»

آقای احمدی نژاد از دو وزیر خود خواسته است که نتیجه را به وی اعلام کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران پیش از این گفته بود که اگر امکانات اجازه بدهد از آغاز مهرماه سال ‌جاری دختران و پسران دانش‌جو در کلاس‌های جداگانه می‌نشینند و اگر چنین امکانی نبود، آن‌ها باید در ردیف‌های جداگانه‌ای در کلاس بنشینند.

به گزارش مهر، آقای دانش‌جو سه‌شنبه در جمع روسای دانش‌گاه‌ها گفت: «هیچ برنامه مدونی درباره تفکیک جنسیتی در وزارت علوم وجود ندارد و ما اسلامی‌شدن دانش‌گاه‌ها را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و آیین‌نامه حدود شئونات اسلامی انجام می‌دهیم.»

روز دوشنبه، علی عباسپور‌تهرانی، رییس کمیسیون آموزش مجلس هم اظهار داشت که طرحی برای تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه‌های ایران وجود ندارد.

اما وزیر علوم به قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی «که ۲۴ سال روی زمین مانده» اشاره کرد و گفت که بر اساس این مصوبه، مسوول اجرای این طرح روسای دانش‌گاه‌ها هستند و «اگر بعضی از آن‌ها می‌خواهند که آن را اجرا کنند، حق دارند.»

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند که دانش‌گاه مازندران برای دانش‌جویان دختر و پسر ورودی سال ۱۳۹۰ کلاس‌های جداگانه تشکیل خواهد داد و رییس دانش‌گاه صنعتی‌شریف نیز گفته بود که برنامه‌هایی در جهت اجرای این طرح برای دانش‌جویان سال اول در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

«‌اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه مازندران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,