Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
نامه جمعی از زندانیان رجایی‌شهر کرج،

«انتقال برخی از زندانیان سیاسی غیرقانونی است»

2011 July 06

منبع: هرانا

جمعی از زندانیان رجایی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲، زندان رجایی شهر کرج، با نگارش نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعتراض به انتقال «غیرقانونی و ناگهانی» چهار تن از هم بندیان خود، خواستار بازگشت هرچه سریع‌تر ایشان به این زندان شدند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است :

بیش از یک هفته از انتقال چهار تن از زندانیان سیاسی رجایی شهر کرج می‌گذرد. سه شنبه ۱۳۹۰/۴/۷ بهروز جاوید تهرانی، فرزاد مدد‌زاده، صالح کهن‌دل و محمد‌علی منصوری به طور کاملن ناگهانی و بدون احضاریه و یا رای قاضی به مکان نامعلومی منتقل شدند و تاکنون نیز هیچ خبری مبنی بر دلیل انتقال آنان در دست نیست و ایشان حتا موفق به برقراری هیچ تماسی با خانواده‌های خود نیز نشدند. این در حالی‌ست که تمامی این زندانیان دارای حکم تبعید و در حال تحمل کیفر در زندان بودند و هرگونه نقل و انتقال آنان نیاز به دستور و قرار قضایی قبلی دارد و در غیر این صورت غیر‌قانونی محسوب می‌شود.

ما هم بندیان آنان در زندان رجایی شهر به شدت نگران تمامی آن‌ها هستیم و خصوصن در مورد آقای بهروز جاوید‌تهرانی، فعال حقوق بشر که به مدت طولانی و نزدیک به هفت سال به طور مداوم و بدون هرگونه مرخصی در زندان محبوس بوده و اینک در حالی که کم‌تر از چهار ماه به آزادی ایشان می‌رود، بیم و نگرانی آن می‌رود که قصدی برای پرونده‌سازی بر علیه وی وجود داشته باشد و مسوولان بخواهند با این کار از آزادی قریب‌الوقوع وی ممانعت به عمل آورند.

ما جمعی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) ضمن ابراز نگرانی از وضعیت هم بندیان خود این‌گونه اقدامات غیرقانونی و خودسرانه را محکوم کرده و خواستار اطلاع‌رسانی شفاف مقامات قضایی و چرایی مکان انتقال آنان و هم چنین بازگرداندنشان به محل مشخص شده در حکم قطعی آنان یعنی زندان رجایی شهر می‌باشیم.

اسامی به ترتیب حروف الفبا:

۱. جعفر اقدامی

۲. رسول بداقی

۳. رضا جوشن

۴. خالد حردانی

۵. حشمت‌اله طبرزدی

۶. علی عجمی

۷. رضا شریفی بوکانی

۸. سعید ماسوری

۹. سیامک مهر

۱۰. میثاق یزدان‌نژاد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,