Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
رییس جمهوری اسلامی:

«اظهاراتم در خصوص واردات غیرقانونی سپاه تحریف شده است»

2011 July 06

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 6 ژوئیه، دفتر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی اظهارات اخیر وی در مورد صادرات و واردات غیرقانونی برخی دست‌گاه‌های دولتی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را «تحریف شده» اعلام کرده است.

پیش‌تر، رییس جمهوری اسلامی در همایش «مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گفته برود برخی نهادها و دست‌گاه‌های دولتی برای خود اسکله و مرز جداگانه دارند و تاکید کرده بود این مرزها باید بسته شود.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی نهاد ریاست جمهوری، دفتر ریاست جمهوری بدون این‌که اشاره کند کدام بخش از اظهارات احمدی‌نژاد تحریف شده است از «اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری» اظهار نارضایتی کرده است.

این در حالی است که ویدئوی ضبط شده از اظهارات احمدی‌نژاد که از صدا وسیما جمهوری اسلامی پخش شده بود از برخی دست‌گاه‌های دولتی و امنیتی در این خصوص انتقاد کرده بود.

وی اعلام کرده بود: «تمام مرزهای غیرقانونی باید بسته بشود. مال فلان سازمان است، مال فلان نهاد است، مال فلان دست‌گاه است، هر کس یک جایی را سوراخ کرده است، برای خودش می‌برد و می‌آورد.»

وی هم‌چنین به شکل تلویحی از نهادهای امنیتی این‌گونه انتقاد کرد‌: «اگر کالایی امنیتی است‌، کالایی اطلاعاتی است، کالایی دفاعی است … می‌تواند از مرز قانونی وارد شود.»

این اظهارات احمدی‌نژاد با واکنش فرمانده کل سپاه پاسداران قرارگرفته بود.

محمد‌علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران گفته بود داشتن اسکله برای سپاه طبیعی است و متهم کردن سپاه به قاچاق کالا را «بحث انحرافی» خواند.

لازم به اشاره است آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در دیدار اخیر خود با اعضای سپاه پاسدران از مسوولان خواسته بود «بگو مگوها» و اختلاف‌هایی را که «باعث خوشحالی دشمن می‌شود» کنار بگذارند.

بیشتر بخوانید:

«مسوولان به اختلاف‌ها در نظام دامن نزنند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,