Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
انتقاد محمد‌رضا خاتمی از سخنان فرمانده سپاه،

«مداخله سپاه در امور سیاسی خلاف راه خمینی است»

2011 July 07

خبر / رادیو کوچه

محمد‌رضا خاتمی، عضو شورای مرکزی حزب مشارکت و برادر رییس جمهوری سابق ایران ضمن انتقاد از سخنان اخیر محمد‌علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران درباره شرایط شرکت محمد خاتمی در انتخابات، به او درباره آن‌چه وی «خط و نشان کشیدن» برای سیاست‌مداران دانسته، هشدار داد.

به گزارش سایت نوروز، محمد‌رضا خاتمی روز چهارشنبه، 6 ژوئیه، در نامه‌ای خطاب به محمدعلی جعفری، مداخله سپاه پاسداران در امور سیاسی را «خلاف راه» آیت‌اله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی دانست و رفتار او را به «حکومت نظامیان کودتا» تشبیه کرد.

سرلشگر محمدعلی جعفری در مصاحبه‌ای امکان شرکت محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران در انتخابات را به موضع‌گیری او مشروط کرد.

آقای جعفری گفت: «افرادی از جریانات اصلاح‌طلب که از خط قرمزها عبور نکرده‌اند، طبیعی است که در رقابت‌های سیاسی می‌توانند شرکت کنند، اما این که آقای خاتمی تا چه اندازه می‌تواند موفق شود، بستگی به موضع‌گیری‌های او دارد.»

حسن خمینی، نوه آیت‌اله خمینی هم در واکنش به موضع آقای جعفری، بر سخنان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در منع شرکت نظامیان در امور سیاسی تاکید کرده است.

آقای خمینی نوشت: «سردار عزیز (محمد‌علی جعفری) مگر شما خود و ارگان وابسته به خود را ملتزم به اصول انقلاب و دستورات امام نمی‌دانید؟»

بیشتر بخوانید:

«حضور خاتمی در عرصه سیاسی به مواضع وی بستگی دارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,