Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا:

«هشدار علیه تسلیحات پیشرفته ایران درعراق»

2011 July 08

خبر/ رادیو کوچه

دریاسالار مایک مولن، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، ایران را به ارسال تسلیحات پیشرفته به برخی گروه‌های شیعه عراقی متهم کرده و گفته است که این کار باید متوقف شود.

او روز پنج‌شنبه در پنتاگون به خبرنگاران گفت: «آن‌ها سلاح‌های پیشرفته ای به عراق می‌فرستند. باید با این کار، نه فقط در حال حاضر، بلکه به وضوح در آینده هم برخورد شود.»

رابرت گیتس، وزیر دفاع سابق ایالات متحده، نیز هفته پیش در آخرین روز تصدی خود، ایران را متهم کرده بود که طی حدود سه تا چهار ماه گذشته با ارسال سلاح‌های پیشرفته به برخی گروه‌های شیعه، تلاش کرده است که تلفات نیروهای آمریکایی در عراق را افزایش دهد.

به گفته رابرت گیتس: «آن‌ها سلاح، فن آوری و آموزش ارایه می‌کنند که به وضوح به نظر می رسد قصد آن افزایش تلفات ما تا بیش‌ترین میزان ممکن باشد، تا از ادامه حضور نظامی ما درعراق پس از پایان سال میلادی جاری جلوگیری شود، و  زمانی که ما عراق را ترک کردیم، به نظر برسد که آن‌ها ما را از عراق بیرون کردند.»

احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران، در واکنش با رد این اتهام گفته بود: «این دروغ‌ها و ادعاها برای توجیه سیاست‌ها و اقدامات غلطی است که گیتس در دوره مسوولیت خود در وزارت دفاع آمریکا انجام داده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,