Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
مخالفان دولت سوریه با حضور در خیابان اعلام کردند:

«‌هر نوع مذاکره احتمالی با حکومت سوریه بی‌فایده است»

2011 July 09

خبر / رادیو کوچه

هزاران تظاهر‌کننده سوری روز جمعه، هشتم ژوئیه، در شهرهای حما‌، دمشق، حمص و شهرهای دیگر به خیابان‌ها آمده‌اند. هم‌چنین گزارش‌ها از کشته‌شدن بیش از ۱۰ نفر از معترضان در جریان درگیری امروز حکایت دارد.

تظاهر کنندگان سوری خواستار کناره‌گیری بشار اسد از حکومت هستند و هر نوع مذاکره احتمالی با حکومت سوریه را بی‌فایده می‌دانند.

از سویی دیگر، به دنبال بازدید سفیر آمریکا در سوریه از شهر حما‌ با هدف «اعلام هم‌بستگی» با تظاهرکنندگان، دولت سوریه با اعلام این که این سفر «بدون مجوز» صورت گرفته، آمریکا را به دامن زدن به اعتراض‌های ضد حکومتی در این کشور متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه سوریه شام‌گاه پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای آمریکا را به دخالت در امور داخلی خود و دامن زدن به اعتراض‌ها در این کشور متهم کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه سوریه آمده است: «بازدید بدون مجوز سفیر آمریکا از شهر حماه سند آشکاری از دست داشتن آمریکا در روی‌دادهای جاری در سوریه است که امنیت و ثبات در سوریه را تهدید می‌کند.»

هم‌چنین خبرها از کشف پیکر ابراهیم قاشوش خواننده جوان سوری که سرودهای وی در هفته‌های پیش در حما به‌ویژه در جمعه‌ای که به نام «جمعه رفتن» نام‌گذاری شده بود پس از آن‌که سرودهایش در رسانه‌های صوتی و تصویری از جمله یوتیوب منتشر شد، در رودخانه العاصی شهر حما پیدا شد.

 بیشتر بخوانید:

«تجمع شبانه در اعتراض به محاصره شهر حما‌ سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,