Saturday, 18 July 2015
24 June 2021

«اقدام علیه امنیت ملی دقیقن اقدام علیه امنیت شخص خامنه‌ای است»

2011 July 09

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

سیروان عنایتی / خبرنگار کوردانه در ترکیه

این روزها برای سرکوب حرکت‌های مردمی و متوقف نمودن فعالیت‌های هدف‌مند روشن‌فکران و قلم به دستان سرزمین ایران علی اکبر خامنه‌ای به یک اتهام آچار فرانسه متوسل شده است.

اقدام علیه امنیت ملی.

این اتهام مانند آچار فرانسه به هر مهره‌ای می‌خورد. اخبار رسیده به منابع خبری گوناگون حاکی از ان است که بسیاری از روشن‌فکران و فعالین سیاسی و کارگری ومدنی توسط افرادی که صلاحیت رای دادن ندارند در یک محاکمه‌ی چند دقیقه‌ای و چند ثانیه‌ای‌ مورد محاکمه قرار می‌گیرند. بسیاری از متفکرین و سرمایه‌های این مرز و بوم تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی به اعدام  و زندان و … محکوم می‌شوند.کار به جایی می‌رسد که حتا وکلای حرفه‌ای که از دانش‌گاه‌های معتبر جهان فارغ‌التحصیل شده‌اند تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی بهترین سال‌های عمر خود را در زندان‌های حاکمیت وقت می‌گذرانند. کسانی این اندیش‌مندان و مغزهای متفکر را محکوم می‌کنند که صلاحیت صدور رای را ندارند و تمامی دانش آنان محدود به حوزه‌ی علمیه‌ی قم است.

جالب این‌جاست که در تک تک موارد به گونه‌ای نقش خامنه‌ای نقش پر‌رنگ و اساسی را بازی می‌کند تو گویی ایشان یک خط قرمز برای خود و نوچه‌های خود مشخص نموده‌اند که هر کس از این خط پا فراتر نهد به جرم اقدام علیه امنیت ملی روانه‌ی زندان می‌شود و در صورتی که رسانه‌ها و مطبوعات جهانی و جامعه‌ی بین‌الملل از این مسئله اگاهی پیدا نکنند اعدام او سهل‌الوصول خواهد شد. تنها در برخی موارد که فشار مطبوعات جهانی و رسانه‌ها به میان بیاید مجبور می‌شوند حکم اعدام را متوقف کنند.

این روزها ثانیه به ثانیه شرایط مرگ‌بار اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در ایران  بیش از پیش به داستان سرزمین هردمبیل در داستان پینوکیو شباهت پیدا می‌کند

این روزها ثانیه به ثانیه شرایط مرگ‌بار اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در ایران  بیش از پیش به داستان سرزمین هردمبیل در داستان پینوکیو شباهت پیدا می‌کند.

در سرزمین هردمبیل هیچ‌چیز سر جای خودش نبود. شاه جای اسب می‌نشست. اسب جای فیل می‌نشست. بالایی‌ها پایینی می‌شدند .پایینی‌ها بالا می‌رفتند.

امروز در ایران یک فرد بی‌سواد می‌تواند برای یک وکیل بین‌المللی که قوانین بین‌الملل را خوانده است هر حکمی را صادر کند به خصوص اگر فعالیت‌هایش امنیت شخص رهبر را به خطر بیندازد.

اگر تمامی حوادث اخیر را از زمان انتخابات تا کنون مورد ارزیابی قرار دهیم بدین نتیجه می‌رسیم که اکنون هر حرکتی که شخص رهبر را مورد هدف قرار دهد تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی سرکوب خواهد شد. تمامی این‌ها بیان‌گر آن هستند در کشور ایران در سال 2011 اقدام علیه امنیت ملی دقیقن اقدام علیه امنیت شخص خامنه‌ای است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,