Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
استعفای دانیالی، معاون سازمان میراث فرهنگی

«بی‌خبری از وضعیت اردکانی، رییس موزه ملی ایران»

2011 July 10

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر وب‌سایت شبکه خبری العربیه در حالی خبر بازداشت معاون سازمان میراث فرهنگی را منتشر کرده که این ادعا صحت ندارد.

العربیه در روز پنج‌شنبه هفتم ژوئیه نوشت: «منابع خبری اعلام کردند دست‌گاه قضایی، آزاده اردکانی، رییس موزه ملی ایران و تهمینه دانیالی، معاون سازمان میراث فرهنگی را بازداشت کرده است… این بازداشت‌ها در چارچوب برخورد با نزدیکان مشایی که از آن‌ها با نام جریان انحرافی» یاد می‌شود، توسط دست‌گاه قضایی صورت گرفته است.»

بر اساس گزارش‌های رسیده به رادیو کوچه، خانم دانیالی از دو هفته پیش از سمت خود در سازمان میراث فرهنگی استعفا کرده بود و این گزارش از عدم بازداشت وی در روزهای اخیر حکایت دارد.

از سویی دیگر تاکنون هیچ یک از رسانه‌های داخلی ایران ‌بازداشت خانم اردکانی که روز یک‌شنبه در دفتر کارش اعلام شده، تایید نکرده‌اند؛ اما از سویی دیگر، به گفته شاهدان عینی، حوالی ظهر 13 تیرماه، برخی نیروهای موسوم به لباس شخصی با مراجعه به دفتر رییس موزه ملی ایران، او را بازداشت و لپ‌تاپ و تعدادی پرونده و مدارک اداری را نیز ضبط کرده‌‌اند.

اکنون با وجود گذشت یک هفته از غیبت خانم اردکانی و بی‌خبری از وضعیت او، رسانه‌های داخلی منسوب به دولت و سپاه پاسداران از اعلام هرگونه گزارشی در این خصوص امتناع کرده‌اند.

آزاده اردکانی که پیش‌تر در سال 1388 با دستور رییس سازمان میراث فرهنگی وقت و  مدیر اجرایی حال حاضر دفتر ریاست جمهوری، حمید بقایی به این سمت انتخاب شده، در ماه‌‌های اخیر مورد انتقاد برخی از اصول‌گرایان قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت رییس موزه ملی ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,