Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
یک عضو هیت رییسه مجلس:

«طرح سوال از احمدی‌نژاد در مجلس منتفی نیست»

2011 July 11

خبر / رادیو کوچه

در پی انتشار اخباری مبنی بر منتفی شدن‌ طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، یک عضو هیت رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که این هیت نامه‌ای مبنی بر انصراف دریافت نکرده و در مورد پس گرفتن امضاهای نمایندگان بی‌اطلاع است.

به گزارش خانه ملت، حسین سبحانی‌نیا، نماینده نیشابور و عضو هیت رییسه مجلس اظهار داشت: «اخبار مربوط به منتفی شدن طرح سوال از رییس جمهوری را از برخی رسانه‌ها شنیدیم.»

این سخنان در واکنش به خبری بود که روز یک‌شنبه نوزدهم تیر، به نقل از برخی رسانه‌های منسوب به سپاه پاسداران، در‌باره منتفی شدن طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد منتشر شد.

در این خبر تاکید شده بود که ۳۰ نفر از نمایندگانی که طرح سوال از رییس جمهوری را امضا کرده بودند، امضای خود را پس گرفته‌اند و این طرح به دلیل «نرسیدن به حد نصاب قانونی، رسمن منتفی شد.»

طبق اصل ۸۸ قانون اساسی، در صورتی که دست کم یک چهارم نمایندگان سوالی را در مورد یکی از وظایف رییس جمهوری مطرح کنند، وی موظف است در مجلس حاضر شود و به سوال نمایندگان پاسخ بدهد.

در پی انتشار خبر منتفی شدن طرح سوال، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مصاحبه‌ای آن را «جوسازی» توصیف کرده و تصریح کرد «کسی امضایش را پس نگرفته است.»

آقای لاهوتی می‌گوید که پیامکی از «یک خبرگزاری حامی» دریافت کرده مبنی بر این که سی نفر از نمایندگان امضایشان را پس گرفته اند اما «من پی‌گیری کردم و با تعدادی از نمایندگان صحبت کردم که آن‌ها این خبر را تکذیب کردند.»

این نماینده مجلس تاکید کرد که مباحثی که قرار است از رییس جمهوری سوال شود مهم‌تر از آن است که نمایندگان مجلس به راحتی از خیر آن بگذرند.

طرح سوال از رییس جمهوری اسلامی به هیت رییسه تحویل شده است اما تاکنون هیت رییسه مجلس آن را اعلام وصول نکرده است. آقای لاهوتی می‌گوید که «قطعن پس از تعطیلات مجلس اعلام وصول خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

«رهبری در مورد طرح سوال از احمدی‌نژاد مانع قانون نمی‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,