Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
گزارش از تورنتو – مراسم سال‌گرد ۱۸ تیر

«نگاهی به سه دهه فعالیت دانش‌جویان»

2011 July 11

آویده مطمئن‌فر/ تورنتو/ رادیو کوچه

avideh@koochehmail.com

بعد از ظهر روز شنبه نهم ژوئیه، با همت جبهه متحد دانش‌جویی در تورنتو،  مراسم سال‌روز ۱۸ تیر، در سالن اجتماعات شهرداری منطقه «نورت یورک» برگزار شد. در این برنامه که با سخن‌رانی فعالان دانش‌جویی و نمایندگان نهادهای مدنی و دانش‌جویی انجام گرفت، دکتر رضا مریدی نماینده پارلمان اونتاریو، سلمان سینا، از سازمان‌دهندگان حرکت‌های دانش‌جویی دانش‌گاه آزاد‌، حسن زارع‌زاده اردشیر، از متهمان اصلی پرونده حرکت دانش‌جویی ۱۸ تیر ۱۳۷۸ در تهران، سخن‌گوی جبهه متحد دانش‌جویی در تهران و سخن‌گوی کمیته دانش‌جویی دفاع از زندانیان سیاسی، مهدی کوهستانی‌نژاد مشاور اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری،‌ دکتر فرخ‌ زندی استاد دانش‌گاه یورک و رییس انجمن سکولار سبز و علی‌اکبر موسوی خوئینی‌ها، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو سابق دفتر تحکیم وحدت‌، از جمله سخن‌رانان این برنامه بودند و اساسن به بررسی فعالیت‌های دانش‌جویی و وضعیت آن از نظر سیاسی و تاریخی در سه دهه گذشته پرداختند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 لازم به ذکر است که علی اکبر موسوی خوئینی‌ها در این تجمع حاضر نبود و از طریق اسکایپ از واشینگتن در ارتباط بود.

دراین مراسم دوازدهمین سال‌روز ۱۸ تیر، هم چنین از پنج زندانی سیاسی مهندس حشمت‌اله طبرزدی، بهروز جاوید‌تهرانی، شبنم مددزاده، مهدیه گلرو، عبداله مومنی و حسین رونقی‌ملکی که سابقه فعالیت‌های دانش‌جویی دارند تقدیر  شد.

جبهه دمکراتیک ایران، هم زمان با دوازدهمین سال‌گرد وقایع ۱۸ تیر ۱۳۷۸ با انتشار بیانیه‌ای، با هشدار به مسوولان جمهوری اسلامی خواستار بازگشت به راه دمکراسی و تلاش برای جبران گذشته شدند. این بیانیه نیز هم‌راه با پیام مهندس حشمت‌اله طبرزی دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران که اکنون در زندان رجایی شهر در وضعیت جسمی خطرناکی قرار دارد و توسط فرزندش ارسال شده بود، توسط حسن زارع‌زاده اردشیر و یکی دیگر از برگزار‌کننده‌گان این برنامه در این تجمع خوانده شد.

پیام دیگری از یکی از زندانیان سیاسی، جعفر اقدامی که به این مناسبت ارسال کرده بود نیز توسط یکی از برگزار‌کننده‌گان این برنامه خوانده شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,