Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
مقامات استرالیا اعلام کردند؛

«اعلام نام هفت متهم به آشوب در اردوگاه پناه‌جویان استرالیا»

2011 July 11

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

مقامات استرالیا ضمن بازداشت دوتن به اتهام آشوب در اردوگاه ویلاود، نام هفت متهم به آشوب در این اردوگاه را نیز اعلام کردند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در اوایل سال روان شماری از پناه‌جویان دست به آشوب زده و در این اردوگاه آتش سوزی رخ داد که در نتیجه 9 ساختمان از بین رفت.

یک سخن‌گوی پولیس استرالیا نام افرادی را که در حادثه آتش‌سوزی و آشوب اردوگاه ویلاود متهم شناخته شده‌اند اعلام نموده است.

علی، امیری، کنار جعفرزاده، فیلی، شهسواری، داداش و پرهیزکار پناه‌جویان هستند که متهم به آشوب و آتش‌زدن به ساختمان‌های اردوگاه ویلاود شناخته شده‌اند.

اخیرن پارلمان استرالیا تغییرات جدید را در قانون مهاجرت این کشور به تصویب رسانده است که مطابق این قانون در صورت که این پناه جویان توسط دادگاه محکوم شناخته شوند در خواست پناهنده‌گی آن‌ها به صورت فوری توسط وزارت مهاجرت استرالیا رد گردیده و دو‌باره به کشورهای‌شان برگردانده خواهند شد.

این قانون حتا بالای کسان که امتیاز پناهنده‌گی کشور استرالیا را دریافت نموده و توسط داداگاه به جرم آشوب و به آتش‌زدن اردوگاه ویلاود محکوم شناخته شوند نیز تطبیق می‌گردد و به آن‌ها اجازه اقامت در استرالیا داده نخواهد شد.

جنبش ایتلاف مهاجرین ایان رینتول Ian Rintoul ارتباط دادن شخصیت پناه‌جویان و اعتراض آن‌ها را به خاطر وضعیت بد اردوگاه ، مجازات مسخره خوانده و گفته است : «این تحمیل حبس ابد بالای کسانی که به‌خاطر چیزی که باید برای وضعیت پناهنده‌گی‌شان داشته باشد، است.»

در همین حال مقامات استرالیا از متوقف ساختن یک قایق جدید پناه‌جویان که حامل 66 پناه جو و 4 خدمه کشتی که اندونزیایی هستند، در جزیره کرسمس خبر داده است.

این پناه‌جویان در سرنوشت نامعلومی قرار گرفته‌اند و یا هم مطابق تفاهم‌نامه جدید استرالیا و مالیزی، به خاطر طی مراحل درخواست پناهنده‌گی‌شان توسط اداره مهاجرت سازمان ملل متحد به مالیزی فرستاده خواهند شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,