Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
انجمن اسلامی جامعه پزشکی:

«موسوی، کروبی و همسرانشان باید تحت معاینه قرار گیرند»

2011 July 11

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، 11 ژوئیه، «انجمن اسلامی جامعه پزشکی» با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان دولت جمهوری اسلامی، خواستار معاینه این دو توسط «پزشکان مستقل» شده است.

این انجمن در قطع‌نامه پایانی نوزدهمین مجمع عمومی سالانه خود، حبس خانگی آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان را غیرقانونی دانسته و خواستار رفع آن شده است.

درخواست معاینه رهبران معترضان به دولت و همسرانشان در شرایطی مطرح شده که هفته پیش احترام‌السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، ضمن خبر دادن از دیدار با دخترش و میرحسین موسوی، نسبت به «وضعیت وخیم جسمانی» آن‌ها ابراز نگرانی کرده بود.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی، از تشکل‌های سیاسی دارای مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب است.

در جدیدترین قطع‌نامه این تشکل آمده است: «موسوی و کروبی، تنها خواست و مطالبات مردم را بیان کرده و مرتکب هیچ خطایی نشده‌اند که مستوجب مجازات باشند. علاوه بر این اگر ادعایی حقوقی علیه آن‌ها وجود دارد باید در دادگاهی صالح و با رعایت تشریفات آیین دادرسی به آن رسیدگی گردد و آنان بتوانند از خود دفاع کنند.»

آقای موسوی و خانم رهنورد از ۲۵ بهمن سال گذشته در زندان خانگی به سر می‌برند.

صادرکنندگان قطع‌نامه انجمن اسلامی جامعه پزشکی، هم‌چنین خواستار «جبران خسارت» خانواده‌های آسیب‌دیدگان حوادث بعد از انتخابات، «آزادی بدون قید و شرط» زندانیان سیاسی، توقف «فضای امنیتی حاکم بر کشور»، تامین آزادی مطبوعات و احزاب و تضمین برگزاری «انتخابات سالم و آزاد» شده‌اند.

آنان در ارتباط با انتخابات آینده، خواستار «تحقق عینی و کامل» شرایط «حداقلی» اعلام شده از سوی محمد خاتمی رییس جمهوری پیشین برای زمینه‌سازی مشارکت سیاسی گروه‌های مختلف شده‌اند.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی در بخشی از بیانیه خود، با اشاره به نامه اخیر محمد‌رضا خاتمی نایب رییس مجلس ششم در مورد دخالت نظامیان در انتخابات آورده‌اند: «ما ضمن تایید مندرجات نامه روشن‌گرانه و اعتراضی اخیر پزشک و استاد دانش‌گاه، برادر جان‌باز دکتر سید‌محمد‌رضا خاتمی به فرمانده سپاه، خواستار عذرخواهی وی از ملت و تعهد سپاری او برای اجتناب از تکرار این نوع مداخلات هستیم.»

بیشتر بخوانید:

«انتقاد آیت اله دستغیب از سکوت مراجع و مجلس خبرگان»

«خاتمی و گروهی از روحانیون خواهان آزادی موسوی و کروبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,