Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
سخن‌گوی وزير خارجه فرانسه:

«موضوع قذافی زمان کناره‌گیری وی است»

2011 July 13

خبر / رادیو کوچه

آلن ژوپه، وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه، 12 ژوئیه، اظهار داشت «فرستادگان دولت لیبی که با فرانسه در تماسند، می‌گویند قذافی آماده رفتن است.» برنارد والرو، سخن‌گوی وزارت خارجه فرانسه نیز گفت: «تماس با فرستادگان حکومت لیبی به معنای مذاکره با آن‌ها نیست.»

 به گزارش فاکس‌نیوز، آقای والرو افزود: «معمر قذافی، پیک‌های خود را به نقاط مختلف جهان از جمله ترکیه، پاریس و نیویورک فرستاده است.»

 سخن‌گوی وزارت خارجه اعلام کرد این فرستادگان، افراد نزدیک به حکومت قذافی هستند.

 آقای والرو هم‌چنین اضافه کرد: «فرانسه بین دولت قذافی و معترضان میانجی‌گری نمی‌کند و پیام‌های طرفین را‌، برخلاف برخی از  شایعات، مبادله نمی‌کند. اگر مخالفان قذافی پیامی برای وی دارند، خودشان می‌توانند این پیام را بفرستند.»

از سویی دیگر ناتو روز دوشنبه، 11 ژوئیه، یک‌صد پرواز بر فراز لیبی داشته و اهداف متعددی را در غرب لیبی از جمله یک انبار نظامی را مورد هدف قرار داده است.

 آقای ژوپه گفت: «پرسش هم اکنون این نیست که قذافی بر سر قدرت بماند یا نه. پرسش این است چه وقتی وی از حکومت کنار خواهد رفت.»

در همین حال فرانکو فراتینی، وزیر خارجه ایتالیا خواستار یافتن راه حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران سیاسی لیبی شد.

 آقای فراتینی در مصاحبه ای با روزنامه «الخبر» الجزایر گفته است در راه حل سیاسی، باید موضوع کناره‌گیری معمر قذافی از رهبری کشور در نظر گرفته شود.

 از سوی دیگر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، به دمیتری مدودیف، هم‌تای روس خود گفته است در صورتی که روسیه بتواند قذافی را راضی به کناره‌گیری از قدرت بکند، آمریکا از تلاش‌های روسیه برای پایان دادن به بحران سیاسی لیبی حمایت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

«‌چهار کشته بر اثر تشدید کشمکش‌ها در لیبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,