Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
نماینده پارلمان محلی کردستان عراق:

«جاده‌سازی غیرقانونی ایران در خاک کردستان عراق»

2011 July 13

خبر / رادیو کوچه

اندکی پس از تهدید یک مقام عالی‌رتبه نظامی ایران مبنی بر حمله به پای‌گاه‌های گروه پژاک در خاک عراق، چند نماینده پارلمان محلی کردستان عراق، جمهوری اسلامی را متهم کرده که در مناطقی از خاک عراق که پیش‌تر از سوی نیروهای ایرانی گلوله باران شده بود اقدام به ساخت جاده می‌کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ۱۰  نفر از نمایندگان پارلمان محلی منطقه کردستان عراق که روز سه‌شنبه از روستای مرزی چومن، در نزدیکی مرز ایران، بازدید کرده بودند، اعلام کردند که کارگران ایرانی را در حال ساخت جاده در خاک عراق مشاهده کرده‌اند.

به گفته این نمایندگان، ایرانی‌ها در دو هفته گذشته در روستای چومن بودند که حدود ۱۰ کیلومتر از مرز ایران فاصله دارد و در حال ساخت جاده در مناطقی بودند که بارها از سوی نیروهای نظامی ایران گلوله باران شده بود.

اتهام‌های تازه علیه ایران از سوی مقام‌های منطقه کردستان عراق تنها اندکی پس از آن مطرح می‌شود که یک مقام عالی‌رتبه نظامی در ایران، مسعود بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق، را متهم کرده بود که بدون اطلاع دولت مرکزی این کشور ۳۰۰ هزار هکتار زمین در اختیار «گروهک تروریستی پژاک» قرار داده است.

کاروان صالح، رییس کمیته دفاعی پارلمان محلی کردستان عراق، خواستار اعمال فشار دولت محلی کردستان عراق و نیز دولت مرکزی این کشور به جمهوری اسلامی برای توقف «این گونه اقدامات» و نیز شکایت از ایران نزد سازمان ملل متحد شده است.

بیشتر بخوانید:

«حملات برای نابودی پژاک در کردستان عراق ادامه دارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,