Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
مطبوعات‌ پنج‌شنبه ایران،

«پی‌گیری حادثه مجروح شدن سفیر ایران در عراق»

2011 July 14

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) دستور مالکی برای پی‌گیری حادثه مجروح شدن سفیر ایران در عراق

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=23&id=852812

روز گذشته خودروی سفیر ایران در عراق قصد ورود به منطقه الخضرا را داشته که ماموران مستقر در منطقه در اقدامی مشکوک اقدام به رها کردن مانع امنیتی – حفاظتی بر مسیر خودرو کرده‌اند. در این حادثه خساراتی به خودروی سفیر ایران وارد شده و دانایی فرد و هم‌راهان وی جراحاتی سطحی داشته اند. نوری المالکی نخست وزیر عراق بعد از این حادثه به عیادت سفیر ایران در عراق رفته و دستور تشکیل کمیته‌ای برای پی‌گیری این موضوع را صادر کرده است تا مشخص شود اقدام ماموران عراقی عمدی یا سهوی بوده است.

2) 11وزیر کابینه مصر کناره‌گیری می‌کنند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=23&id=852804

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الاهرام مصر در دیدار روز سه‌شنبه هیت کابینه دولت مصر و جوانان انقلابی این کشور، انقلابیون، بی‌طرفی وزیران جدید و عدم وابستگی آن‌ها به احزاب خاص را خواستار شدند. در این جلسه که بیش از سه ساعت به طول انجامید، جوانان 25 ژانویه از عصام شرف، نخست وزیر مصر خواستند که 11 تن از وزیران کابینه و در راس آن‌ها عمرو عزت سلامه، وزیر آموزش عالی را برکنار کند و انقلابیون هم‌چنین عمرو حمزاوی را برای تصدی پست وزارت امور خارجه به عصام شرف پیشنهاد کردند. نخست وزیر مصر نیز که در این دیدار حضور داشت از جوانان انقلابی خواست که لیست افراد پیشنهادی خود را برای این 11 وزارت‌خانه تقدیم کنند .

رسالت

1) نجات نفت‌کش ایرانی از چنگ دزدان دریایی

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=68429

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات نفت‌کش ایرانی دادگر از چنگ دزدان دریایی خبر داد. به گزارش واحد مرکزی خبر، دریاداردوم موسوی، معاون عملیات نیروی دریایی با اشاره به موفقیت‌های پی در پی گروه‌های اسکورت این نیرو در مقابله با پدیده شوم دزدی دریایی، اظهار داشت: «دریادلان نیروی دریایی ارتش در چهاردهمین نبرد موفقیت‌آمیز خود با دزدان دریایی در امسال توانستند نفت‌کش ایرانی دادگر را نجات دهند.»

2) سردار فروتن‌: پای‌گاه‌های نظامی آمریکا در تیررس توپ‌خانه سپاه پاس‌داران انقلاب اسلامی

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=68417

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه گفت: «در حوزه بازدارندگی همان‌طور که فرمان‌د‌هی کل قوا فرمودند که دست‌مان باید روی ماشه باشد، طبیعی است که مجموعه توپ‌خانه نیروی زمینی سپاه آماده مقابله با پای‌گاه‌های نظامی آمریکا در منطقه است.»

آفرینش

1) وزیر اطلاعات: تهدیدات وزیر جدید دفاع آمریکا توخالی است

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=85625

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات اخیر لئون پانه تا وزیر جدید دفاع آمریکا مبنی بر این‌که ایران به گروه‌های مخالف آمریکا کمک مالی می‌کند و ما با این موضوع مقابله خواهیم کرد، گفت: «این اتهامات تقریبن برای ما عادی شده و تهدیداتی توخالی است.»

2) وزیر کشور: تعداد نمایندگان مجلس نهم به 310 نفر افزایش می‌‌یابد

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=85629

وزیر کشور با اشاره به تصویب لایحه افزایش تعداد نمایندگان مجلس در دولت و ارایه آن به مجلس شورای اسلامی گفت: «چنان‌چه این طرح سریع‌تر در مجلس مورد رسیدگی و تصویب قرار گیرد مجلس نهم 310 نماینده خواهد داشت.»

کیهان

1) با وخامت حال شاه‌زاده سلطان‌، جنگ قدرت برای جانشینی ولیعهد عربستان بالا گرفت

http://www.kayhannews.ir/900423/16.htm#other1603

با بحرانی شدن شرایط جسمانی ولیعهد عربستان، کشمکش و جنگ قدرت بین فرزندان خاندان آل سعود برای تصاحب مسند شاه‌زاده سلطان بالا گرفته است.

به گزارش فارس، رسانه‌های مختلف جهان، اخبار ضد و نقیضی درباره وضعیت جسمانی ولیعهد عربستان گزارش داده‌اند.

2) وزیر اقتصاد: یارانه نقدی ماه آینده هفته دوم مرداد واریز می‌شود

http://www.kayhannews.ir/900423/4.htm#other409

سیدشمس‌الدین حسینی دیروز در حاشیه جلسه هیت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره زمان واریز مرحله ششم یارانه نقدی گفت: «به دلیل تداخل فعالیت‌های بانکی و فشردگی بار فعالیت‌ها در آغاز ماه، احتمالن زمان دیگری را برای واریز یارانه‌ها درنظر بگیریم.»

دنیای اقتصاد

1) تولد بورس ایرانی برای معاملات نفتی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=261442

نخستین محموله نفت خام سنگین صادراتی کشور دیروز پس از چندین سال تلاش برای عرضه این محصول بر روی رینگ معاملاتی حاضر شد و بدین ترتیب بورس نفت رسمن با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری، شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمد علی‌آبادی سرپرست وزارت نفت کار خود را آغاز کرد، گرچه نخستین عرضه طلای سیاه با حضور دولت‌مردان بی‌نتیجه ماند.

2) مطالعه انتقال مرکزیت کشور

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=261492

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌ جمهوری از مطالعه طرح انتقال مرکزیت کشور در دولت خبر داد. لطف‌اله فروزنده که در حاشیه جلسه دیروز هیت وزیران با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، از انجام سه مطالعه موازی در زمینه خلوت‌سازی پایتخت سخن گفت و تصریح کرد: «در بحث انتقال از تهران سه مطالعه انتقال پایتخت، مدیریت واحد شهری و حرکت در راستای توسعه متوازن مورد هدف قرار دارد.» موضوع انتقال پایتخت تا پایان دوره چشم‌انداز بیست ساله، پیش‌تر با مصوبه آبان‌ماه 88 مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌طور قانونی در اسناد رسمی مطرح شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,