Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
اتحاد برای ایران:

«دانش‌جویان برای آزادی بهای سنگینی پرداخت کردند»

2011 July 14

اتحاد برای ایران در گردهمایی ایرانیان به مناسبت گرامی‌داشت روز ۱۸ تیر و استقبال از آقای سلیمان چوکلی در برابر پارلمان اروپا در  میدان لوکزامبورگ بروکسل ـ ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۱ اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرده‌.

متن این بیانیه در پی می‌آید:

با یاد فرزندان دانش‌جوی‌مان که همواره برای آزادی و عدالت، بهایی سنگین پرداخت کرده‌اند.

در سحرگاه 18 تیر 1378 نیروهای سرکوب‌گر جمهوری اسلامی به خواب‌گاه دانش‌جویان دانش‌گاه تهران حمله کردند تا اعتراض دانش‌جویان مبارز دانش‌گاه تهران را در نطفه خفه کنند. اعتراض به سانسور و خفقانی که می‌رفت با قانون جدید مطبوعات، بیش از گذشته بر جامعه حاکم شود. قانونی که نویسنده‌اش سعید امامی، مقام امنیتی معروف و یکی از طراحان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای بود.

نیروهای سرکوب‌گر جمهوری اسلامی در حمله خود به کوی امیرآباد با وحشی‌گری بی‌سابقه‌ای دانش‌جویان بی‌دفاع را زدند و کشتند و کوی را خراب کردند و سوزاندند. صدها نفر هم دستگیر شدند.

no images were found

آن‌هایی که با رای مردم به قدرت رسیده بودند، با کرنش در برابر قدرت ولی فقیه، به جای دفاع از دانش‌جویان بی‌پناه، انگشت اتهام را به سوی آن‌ها برگرداندند.

اما بی‌آبرویی این حمله وحشیانه آن‌قدر بود که علی خامنه‌ای، دیکتاتور بزرگ و دستور‌دهنده همه سرکوب‌ها، مزورانه گفت این واقعه تلخ قلب مرا جریحه‌دار کرد. با این همه، ده سال بعد باز با دستور او مزدوران ذوب شده در ولایت به کوی دانش‌گاه تهران حمله کردند و فاجعه‌ای بزرگ‌تر از فاجعه 18 تیر 78 را به وجود آوردند.

اوباشان و قداره‌بندان جمهوری اسلامی به ویژه پس از چراغ سبزی که رهبرشان در نماز جمعه 29 خرداد 1388 برای خون‌ریزی به آن‌ها داد، قلب ندا‌ها و سهراب‌ها را شکافتند، ترانه‌ها را سوزاندند و محسن‌‌ها و امیر‌ها را در کهریزک‌ها تکه تکه کردند.

در حقیقت، سی و دو سال حاکمیت جمهوری اسلامی بر ایران، کابوسی سیاه از تکرار فاجعه‌های 18 تیر 1378 است. و در برابر، کارنامه درخشان مبارزه قهرمانانه مردم ایران است برای آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی.

ضمن گرامی‌داشت یاد عزیزان همیشه زنده‌مان، قربانیان 18 تیر 1378 ،عزت‌اله ابراهیم‌زاده ،فرشته علیزاده، تامی حامی‌فر، اکبر محمدی و سعید زینالی، هم‌صدا با مادران پارک لاله (‌مادران عزادار ایران) هم‌چنان خواستار رسیدگی به دادخواهی آنان در مقابل عاملین و آمرین این کشتار‌ها و جنایات هستیم.

و هم‌چنین خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط ده‌ها دانش‌جوی در بند مانند: مجید‌ها، بهاره‌ها، آرش‌ها و شبنم‌ها‌یمان، به هم‌راه دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی می‌باشیم !

ما یاد 18 تیر 1378 را مانند ۱۳ آبان ۵۷ و ۱۶ آذر ۳۲ گرامی داشته و با ارج نهادن به پای‌بندی دانش‌جویان در دفاع از آزادی‌ها و حقوق مردم و برای هم‌بستگی با جنبش دانش‌جویی ایران و برای اعتراض به سرکوب و نقض آزادی‌ها و حقوق شهروندان به وسیله جمهوری اسلامی، با آنان پیمان می‌بندیم تا آزادی همه زندانیان سیاسی ـ عقیدتی و آزادی ایران، از پای ننشینیم.

اتحاد برای ایران

 ویدئو:

«2500 کیلومتر رکاب برای نمایش نقض حقوق بشر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,