Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
در روز جمعه اسیران آزادی،

«آماده‌باش نیروهای امنیتی سوریه برای جلوگیری از تظاهرات»

2011 July 15

خبر / رادیو کوچه

هم‌زمان با فراخوان مخالفان بشار اسد برای حضور در تظاهرات «جمعه اسیران آزادی» نیروهای امنیتی سوریه روز جمعه 15 ژوئیه، به آماده‌باش کامل درآمده و به محاصره برخی شهرها از جمله مناطق حومه دمشق مبادرت کردند.

به گزارش العربیه، به نقل از شاهدان عینی نیروهای امنیتی سوریه از بامداد امروز با ایجاد موانع و پست‌های بازرسی بر سر راه‌های ورودی شهر دمشق در تلاش هستند تا از برگزاری تظاهرات جلوگیری کنند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در تظاهرات مردم در شهر حمص در منطقه باب‌السباع دو غیر‌نظامی و یک مامور امنیتی کشته شدند.

به گفته شاهدان عینی در شهر ادلب ارتش سوریه و نیروهای امنیتی با تجهیزات نظامی کامل از جمله تانک به محاصره مناطقی از این شهر اقدام کردند.

بنا به همین گزارش در مناطق فاخوره، باب‌السباع، بابالدریب، الخالدیه، البیاضه، دیربعلبه و حمص صدای شلیک گلوله شنیده شده است.

به گزارش فارین پالسی، از سوی دیگر رابرت فورد سفیر ایالات متحده آمریکا در دمشق از احتمال سرنگونی سریع نظام بشار اسد توسط تظاهر کنندگان هشدار داد.

سفیر آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: «هیچ نشانه‌ای از وجود اصلاحات در سوریه دیده نمی‌شود و چنان‌چه این نظام اصلاحات را در اسرع وقت انجام ندهد سرنگون خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

«اعتصاب در سوریه به راه‌پیمایی اعتراضی تبدیل شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,