Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
مهارت‌های زندگی

«دیدارهای عاشقانه با کم‌ترین هزینه»

2011 July 15

سیمین/ رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

روزهای طولانی تابستان زمان مناسبی است برای گذراندن زمان بیشتری با دوستان و آن‌ها که خیلی دوستشان داریم و دلمان می‌خواهد بیشتر ملاقاتشان کنیم.

اگه تازه نامزد کردید، اگه دوست پسر یا دختری دارید که دلتان می‌خواهد بیشتر با او بیرون بروید یا حتا اگر از آن دسته از زوج‌های قدیمی هستید که زمانی را به خودشان اختصاص می‌دهند و به یاد روزهای نخستین آشنایی گاه گداری دونفری با هم بیرون می‌روند به این برنامه حتمن گوش بدهید.

در این برنامه از کتاب «شصت دقیقه برای کسب درآمد»، به راه‌هایی کم هزینه برای گذراندن زمانی رومانتیک با آن‌ها که دوستشان داریم می‌پردازم:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

درست است که گفته می‌شود عشق و علاقه را نمی‌توان با پول خرید اما گاهی اوقات پول می‌تواند لحظه‌های دل‌پذیرتری را برای ما ایجاد کند. رفتن به سفر با یک کشتی خیال‌انگیز، یا خوردن شام در یک رستوران فانتزی، خریدکردن از یک مرکز خرید خیلی شیک و حتا فیلم دیدن در یک سینمای دونفره رمانتیک، همه و همه فرصت‌هایی است که پول کافی برای ما فراهم می‌آورد اما گاهی اوقات با این شرایط نامساعد اقتصادی که همه جا حاکم شده و خیلی چیزها را تحت‌الشعاع خودش قرار داده و به خصوص برای ما ایرانی‌ها که مجبوریم پول‌های خارجی رو به گران‌ترین بها بخریم و بعد به ارزان‌ترین بها بفروشیم، شاید بیرون رفتن با دوستان آن هم در کیفیتی مطلوب و دل‌پذیر کمی دشوارتر باشد.

اما به واقع مگر چند سال قرار است زندگی کنیم و تا چه زمان می‌توانیم خود را محدود به داشته‌ها بکنیم. این زمان است که از دست می‌رود و نباید فرصت‌ها را فدای شرایط اقتصادی کرد.

به گفته «الی کی» نویسنده کتاب «شصت دقیقه برای کسب درآمد» هشت راه وجود دارد که بتوان لحظه‌هایی ارزشمند و خیال‌انگیز با کم‌ترین هزینه خلق کرد:

رفتن به پیک‌نیک

یکی از این را ها رفتن به یک پیک نیک دونفره است. ایرانی‌ها هم که در این کار تخصص کافی دارند. تنها کافی است که یک منطقه مناسب و زمان مناسب برای این کار انتخاب کرد شاید حتا حیاط منزل هم برای این کار مناسب باشد. یک زیرانداز، نوشیدنی مورد علاقه و خوراکی که به راحتی در منزل آماده شده و حمل آن به سادگی انجام شود، تنها وسیله‌های مورد نیاز این دیدار است. می‌بینید که با کم‌ترین هزینه می‌توان ساعت‌هایی را در آغوش طبیعت به آسودگی گذراند و از بودن در کنار یک‌دیگر لذت برد.

پیاده‌روی

راه دیگر برای گذراندن زمانی مطلوب با کسی که محبوب ما است با هم ورزش کردن و پیاده‌روی در فضای ازاد است.

یک مسیر خوش‌منظره و خوش آب و هوا را انتخاب کنید و قدم زدنی دو نفره را آغاز کنید. این کار هم‌چنین فرصت خوبی است برای شناخت بیشتر یک دیگر در گفت وگو‌ها، همراهی‌ها و مسایلی که در راه پیش می‌آید. نقطه پایان این راه هم می‌تواند دیداری رومانتیک از غروب خورشید یا طلوع ماه در آسمان باشد.

خرید از بازارهای محلی

در هر محله‌ای که زندگی می‌کنید نوعی از بازارهای محلی دایمی یا به صورت روزانه یا شبانه برگزار می شود. بازارهایی که می‌توان از آن‌ها مواد خوراکی تازه، میوه و سبزیجات و حتا گل‌های تازه خرید. تجربه خرید دونفره و درگیر ماجراهای آن شدن تجربه خوشایندی است که رفتن به خانه و دونفری غذا پختن با مواد خوراکی خریداری شده آن را کامل می‌کند.

این شام یا ناهار می‌تواند یکی از خاطره‌انگیزترین زمان‌های زندگی شما را رقم بزند.

یک مراقبت شبانه

گذراندن زمانی در مراکز ماساژ و فضاهایی از این قبیل بسیار دل‌پذیر است. گاهی می‌ توان به جای رفتن به این مراکز، این شرایط را در خانه فراهم آورد. باید تلفن‌ها را قطع کرد و از هرچه که آرامش را به هم می‌زند دوری کرد. آن وقت کلی شمع روشن کرد و با روغن‌های گیاهی در یک فضای شاعرانه به ماساژ بدن پرداخت و بعد از آن هم به یک خواب راحت رفت تا هفته‌ی بعدی را با انرژی بهتری گذراند.

این هم یکی از راه‌های کم هزینه و رومانتیک برای سپری کردن زمان و همراهی با یک دوست است.

بستنی دونفره

شاید در روزهای گرم تابستان هیچ چیز به اندازه خورذن یک بستنی یا نوشیدنی خنک تابستانی به دو تا دوست و همراه نچسبد. گاهی هم بوی ذرت کبابی از آن چیزهایی است که قدرت مقاوت را از آدم سلب می‌کند و دونفری گاز زدن به این ذرت‌های خوش‌مزه هم لذت خودش را دارد.

بله به همین سادگی می‌توان از لحظه‌ها لذت برد.

یک گیاه بکارید

یکی از راه‌هایی جالب گذراندن زمان با یک‌دیگر رفتن به یک پارک یا جای مناسب برای کاشتن یک درخت است. با این کار نه تنها به محیط زیست کمک کردید بلکه درختی را به نشانه پایداری و ماندگاری عشقتان بر زمین نشاندید که تا سال‌ها می‌تواند برای شما خاطره‌انگیز باشد. ضمن این‌که به طرف مقابلتان نشان می‌دهید که از این که در این کار دست‌هایتان خاک‌آلود باشد ابایی ندارید و خاکی‌تر از این حرف‌ها هستید!

پاروزدن

اگر محل زندگی شما در منطقه‌ای واقع شده که فرصتی برای قایق سواری و سفر به اعماق سکوت آب در دریاچه یا رودی در اطراف خود را دارید فرصت را از دست ندهید. این راه هم یکی از بهترین راه‌های کم‌هزینه برای ایجاد لحظه‌های دل‌پذیر است.

خرید بلیط‌های ارزان

گاهی اوقات نیز می‌توانید برای با هم بیرون رفتن برنامه‌ای برای دیدار از جشنواره‌ها، موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری تهیه کنید که اغلب دیدار از آن‌ها رایگان اما دیدنی و هیجان‌انگیز است.

می‌توان با گرفتن کارت عضویت بسیار یاز مراکز تفریحی و فرهنگی که علاقه‌مند هستید از تخفیف‌های ویژه آن‌ها بهره‌مندشوید و در طول سال بدون پرداخت هزینه‌ای اضافه از امکانات آن‌ها استفاده کنید.

بهتر است از همین امروز به دنبال مراکز تفریحی مورد علاقه‌تان باشید و از برنامه‌های آینده آن‌ها با خبر شوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,