Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
مطبوعات‌ شنبه ایران،

«طرح جدید روسیه برای احیای مذاکرات هسته‌ای»

2011 July 16

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) افغانستان در مورد حق آبه ایران طبق معاهده عمل نمی‌کند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=25&id=853878

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای سیستان‌و‌بلوچستان گفت: «براساس معاهده 1351 بین ایران و افغانستان، طبق یک جدول زمان‌بندی شده، کشور همسایه متعهد شده که 820 میلیون مترمکعب آب در سال به این استان تحویل دهد که طی سال‌های اخیر به تعهد خود عمل نکرده است.»

2) جزییات روش ابداعی ایران برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با فرآوری سلول‌های بنیادی جنینی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=25&id=853880

محققان کشورمان به روشی منحصر‌به‌فرد برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج مانند دیابت، ام اس، سیروز کبدی و برخی بیماری‌های نقص سیستم ایمنی با فرآوری سلول‌های بنیادی جنینی دست یافتند. با این موفقیت، ایران به جمع ۴ کشور دارنده این فناوری پیوست. خبر دست‌یابی ایران به فن‌آوری فرآوری سلول‌های بنیادی جنینی برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج عصر چهارشنبه طی مراسمی با حضور رییس جمهوری، وزیر بهداشت، معاون علمی رییس جمهوری و محققان مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانش‌گاه علوم پزشکی تهران در نهاد ریاست جمهوری به طور رسمی اعلام شد.

کیهان

1) وزیر اطلاعات فاش کرد، ایجاد شکاف سیاسی و تنش‌های کاذب سناریوی جدید غرب علیه ایران

http://www.kayhannews.ir/900425/3.htm#other302

وزیر اطلاعات هشدار داد که مهم‌ترین برنامه سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب و تمامی جریان‌های ضدانقلاب و برانداز ایجاد شکاف سیاسی و تنش‌های کاذب در کشور است.

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، دیروز پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران طی سخنانی با بیان این‌که کشور ما طی سال‌های گذشته با یک هجمه جنگ نرم بسیار سنگین، مواجه بوده است، گفت: «دشمن در بحث جنگ نرم، هدفی چون براندازی نظام را دنبال می‌کند.»

2) تظاهرات «هشدار آخر» در مصر، دولت باید کنار رود

http://www.kayhannews.ir/900425/16.htm#other1603

هزاران تظاهرکننده مصری با تجمع در «میدان التحریر» قاهره با عنوان «جمعه هشدار آخر»، خواستار کناره‌گیری نخست وزیر و تشکیل دولت جدید شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، هزاران تظاهرکننده روز جمعه با تجمع در بسیاری از شهرهای این کشور به ویژه در میدان التحریر، اعتراض خود را نسبت به شورای نظامی حاکم در این کشور اعلام کردند.

جام جم

1) نفوذ جدید وزارت اطلاعات در جریان ضدانقلاب

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100848883286

وزیر اطلاعات با بیان این‌که سربازان گم‌نام امام زمان به دنبال امنیت هوش‌مند و واکسینه‌کردن جامعه نسبت به تهدیدها و برنامه‌ریزی برای واکنش‌های سریع هستند، گفت: «اشراف اطلاعاتی، نگاه تهاجمی به دشمن، ایمن‌سازی جامعه نسبت به تهدیدها و نفوذ به عمق لایه‌های دشمن، از وظایف نیروهای وزارت اطلاعات است که همواره با قدرت و صحت اجرا خواهد شد.»

2) علیزاده، دبیر هیت عالی گزینش کل کشور شد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100848883433

رییس ‌جمهوری در حکمی احمد علیزاده را به عنوان دبیر هیت عالی گزینش کل کشور منصوب کرد.

دنیای اقتصاد

1) طرح جدید روسیه برای احیای مذاکرات هسته‌ای

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=261652

روسیه طرح جدیدی برای احیای مذاکرات هسته‌ای گروه 1+5 با ایران پیشنهاد کرده است. طرحی که بر اساس آن، با روی‌کردی «گام به گام» سوالات غرب درباره برنامه هسته‌ای ایران مطرح خواهد شد و به موازات آن، 1+5 به‌طور تدریجی تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد. ایران هنوز به طرح یاد شده به‌طور رسمی واکنش نشان نداده است؛ اما بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید این طرح «بازگشت به نقطه اول» است. از سوی دیگر آمریکا نیز هنوز پاسخی قطعی‌ به پیشنهاد روسیه نداده و تنها از «بررسی» آن خبر داده است.

2) رکوردشکنی طلا در بازار جهانی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=261594

انتشار خبرهای پیاپی درباره بحران بدهی دولت‌های حوزه یورو در سه روز اخیر بر بازارهای مختلف، از جمله نرخ برابری ارزها، قیمت نفت و قیمت طلا تاثیر گذاشت؛ هم‌زمان با این تحولات، اظهارات چندپهلوی «برنانکه» رییس بانک مرکزی آمریکا، بر سردرگمی بازارها دامن زد و هشدارهای کارشناسی درباره آینده یورو و احتمال کاهش رتبه اعتباری آمریکا، موجب افزایش بی‌اعتمادی در بازارها شد. این تحولات در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه موجب افزایش چشم‌گیر قیمت طلا تا 1594 دلار و کاهش ارزش سهام در بازارهای اروپا شد.

همشهری

1) مذاکرات ناتو و اتحادیه عرب درباره لیبی بعد از قذافی

http://hamshahrionline.ir/news-140419.aspx

مقامات ناتو و اتحادیه عرب دیروز در نشستی در استانبول ترکیه گرد هم آمدند تا درباره لیبی بعد از کناره‌گیری معمر قذافی و هم‌چنین چگونگی متقاعدکردن او به ترک قدرت، گفت‌وگو کنند.

این چهارمین نشست گروه موسوم به گروه تماس لیبی است که با حضور کشورهای غربی و عربی از 3 ماه پیش تشکیل شد.

2) تشدید تدابیر امنیتی در شهرهای هند

http://hamshahrionline.ir/news-140395.aspx

به گزارش واحد مرکزی خبر، در پی انفجارهای سه گانه روز چهارشنبه در بمبئی، پلیس هند تدابیر امنیتی خود را در شهرهای بزرگ این کشور مانند دهلی نو و کلکته افزایش داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,