Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
دولت استرالیا خبر داد؛

«امضا تفاهم‌نامه با مالیزی در مورد پناه‌جویان در ماه روان»

2011 July 16

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

سخن‌گوی وزارت مهاجرت استرالیا به رسانه‌های این کشور گفته است دولت این کشور در آخرین مراحل امضای تفاهم‌نامه‌ی بر سر موضوع پناه‌جویان با دولت مالیزی قرارداد و تا آخر این ماه این تفاهم‌نامه را امضا خواهد کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به اساس این تفاهم نامه دولت استرالیا 800 پناه‌جوی غیر‌قانونی که توسط قایق وارد این کشور شده‌اند را به مالیزی می‌فرستد و در عوض 4000 پناهنده اداره مهاجرت سازمان ملل متحد را که فعلن در مالیزی به سر می‌برند خواهد پذیرفت.

سخن‌گوی وزارت مهاجرت استرالیا گفته است: «ما امیدوار هستیم در هفته‌های آینده بتوانیم معلومات بییش‌تری را به دست‌رس رسانه‌ها قرار دهیم.»

اپوزیسیون دولت استرالیا طرح دولت این کشور مبنی به فرستادن پناه‌جویان به مالیزی را همواره مورد انتقاد قرار داده و به این باور است که هیچ نوع ضمانت وجود ندارد تا دولت استرالیا بتواند محافظت پناه‌جویان فرستاده شده به مالیزی را به عهده بگیرد.

مالیزی از جمله کشورهای می‌باشد که کنوانسیون پناهنده‌گان سازمان ملل متحد را امضا نکرده است و هیچ‌گونه ضمانت از محافظت پناه‌جویان در این کشور وجود ندارد.

براساس گزارش‌های سازمان دفاع از حقوق بشر، این کشور در برخورد با مهاجرین از سابقه ضعیفی برخوردار است.

گفته می‌شود از زمان اعلام این تفاهم‌نامه توسط دولت استرالیا در ماه مه همین سال تا حال حدود 400 پناه‌جو توسط قایق به شکل غیر‌قانونی وارد این کشور گردیده است و تا هنوز معلوم نیست این پناه‌جویان نیز شامل 800 پناه‌جوی که به مالیزی فرستاده خواهند شد می‌باشد یا خیر.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,