Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
شام‌گاه شنبه روی داد،

«درگیری مسلحانه پژاک با سپاه در مرز ایران و عراق»

2011 July 17

خبر / رادیو کوچه

حزب حیات آزاد کردستان، پژاک، که به مبارزه مسلحانه علیه جمهوری اسلامی مباردت‌ دارد روز یک‌شنبه، 17 ژوئیه، اعلام کرد که در پی تبادل آتش با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در منطقه مرزی ایران و عراق، دو نفر از نیروهای این حزب کشته و چهار نفر نیز زخمی شده‌اند.

هم‌زمان گزارش‌هایی از گلوله باران مناطقی از کردستان عراق توسط ایران منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیرزاد کمانگر، سخن‌گوی پژاک، در این‌باره اظهار داشت: «از نیمه‌شب شنبه نبرد سنگینی میان پژاک و نیروهای مسلح ایران ادامه داشته که باعث زخمی شدن برخی از افراد گروه ما شده‌است.»

وی افزود: «این درگیری بیش از ۱۰ ساعت به طور مداوم ادامه داشته و توپ‌خانه‌های ایران بامداد یک‌شنبه نیز هم‌چنان در حال گلوله‌باران هستند.»

شیرزاد کمانگر مدعی شده‌ که «چند سرباز ایرانی در یک درگیری در نزدیکی منطقه پنجوین استان سلیمانیه عراق کشته و زخمی شده‌اند» اما هنوز هیچ منبع مستقلی ادعای وی را تایید نکرده است و خبرگزاری‌های ایران نیز تاکنون گزارشی در این مورد منتشر نکرده‌اند.

پای‌گاه خبری گروه پژاک، منطقه درگیری‌ها، «زلی» و «دره کوکه» اعلام کرده و نوشته که  این عملیات با شرکت چندین هزار نظامی ایران و با پشتیبانی هلیکوپتر و سلاح‌های سنگینی چون توپ و تانک انجام شده است.

جبار یاور، از مقام‌های ارشد «وزارت امور پیشمرگان» در منطقه خودگردان کردستان عراق گلوله‌باران پای‌گاه‌های پژاک توسط ایران را تایید کرد اما گفت که در مورد بروز درگیری یا تبادل آتش در این مناطق گزارشی دریافت نکرده ‌است.

شیرزاد کمانگر، سخن‌گوی پژاک، گفته‌است که نیروهای ایرانی به روستاییان ساکن در سمت عراقی نوار مرزی هشدار داده‌اند تا ظرف سه روز خانه‌های خود را تخلیه کنند، اما جبار یاور این ادعا را «یک شایعه» دانست.

اخبار تازه از درگیری در این منطقه پس از آن منتشر می‌شود که به گزارش خبرگزاری های ایران، «یک فرمانده بلندپایه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی» هفته گذشته گفت که ایران به حملات خود برای نابودی این گروه ادامه خواهد داد.

لازم به اشاره است گروه حزب حیات آزاد کردستان، پژاک، شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان ترکیه، پ‌کاکا، است که از سوی آنکارا و بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

«جاده‌سازی غیرقانونی ایران در خاک کردستان عراق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. کرد
    1

    شیرزاد کمانگر برادر فرزاد کمانگره که ادعا میکرد اطلعات ایران بی دلیل برادرش رو دستگیر کرده پس همشون تروریستن