Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
جام جهانی فوتبال زنان،

«بوسه‌ی زنان ژاپن بر جام قهرمانی فوتبال جهان»

2011 July 18

خبر / رادیو کوچه

تیم ملی فوتبال زنان ژاپن برای نخستین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافته است. ملی‌پوشان ژاپن شام‌گاه یک‌شنبه، 17 ژوئیه، در دیدار نهایی این مسابقات که آلمان میزبان برگزاری آن بود، حریف خود آمریکا را در ضربات پنالتی شکست دادند.

به گزارش دویچه‌وله، فینال ششمین دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال زنان میان تیم‌هایی آمریکا و ژاپن با داوری بابیانه اشتاین‌هاوس از آلمان برگزارش شد.

49 هزار تماشاگر حاضر در ورزش‌گاه فرانکفورت شاهد این دیدار بودند.

آمریکایی‌ها علی‌رغم داشتن چند فرصت نتوانستند دروازه حریف آسیایی خود را باز کنند تا این‌که آلکس مورگن، یکی از ستارگان جوان آمریکا در پی دریافت پاسی بلند و تماشایی، توپ را تور دروازه ژاپن دوخت.

در حالی‌که طرف‌داران آمریکا جشن شادی خود را آغاز کرده بودند، آیا میاما، ملی‌پوش ژاپن در پی اشتباه یکی از مدافعان آمریکا، توپ را در دقیقه ۸۱ وارد دروازه آمریکا کرد و با زدن گل تساوی به بازی هیجانی دوباره بخشید. در دقایق پایانی این دیدار هر دو تیم در تلاش گشودن دروازه حریف بودند، اما بازی پس از ۹۰ دقیقه به وقت اضافی کشانده شد.

در وقت اضافی نیز این ملی‌پوشان آمریکا بودند که بر ژاپن برتری داشتند. در دقیقه ۱۰۳ بازی وومبک، ستاره‌ی خستگی‌ناپذیر آمریکا توپ را در پی دریافتی سانتری دقیق با ضربه سر به تور دروازه ژاپن دوخت و طرف‌داران آمریکا را به وجد آورد. در دقایقی پایانی بازی اما هوماره ساوا، کاپیتان تیم ملی فوتبال ژاپن توپ را با ضربه سر وارد دروازه آمریکا کرد و هیجان فینال را دوچندان کرد. او با این گل به عنوان بهترین گلزن این دوره از مسابقات نیز دست یافت.

بازی در وقت اضافی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید و نبرد به ضربات پنالتی کشیده شد. در این مرحله‌ی پرهیجان از بازی، بخت با ملی‌پوشان ژاپن یار بود که در به ثمر رساندن ضربات پنالتی موفق‌تر بودند. به ویژه دروازه‌بان ژاپن با مهار دو پنالتی سهم بزرگی در موفقیت تیمش داشت.

روز شنبه، 16ژوئیه، نیز تیم ملی فوتبال زنان سوئد موفق شده بود با پیروزی ۲ بر یک بر ملی‌پوشان فرانسه، عنوان سوم این مسابقات را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:

«سوئد در رتبه سوم جام جهانی فوتبال زنان قرار گرفت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,