Saturday, 18 July 2015
01 December 2023
استخدام عجیب در نیروی دریایی آمریکا

«شیرهای‌دریایی،‌کارمندان نیروی دریایی امریکا»

2009 December 01

استفاده از حیوانات از قدیم در زندگی انسان متداول بوده است اما استفاده از حیوانات برای خنثی کردن مین برای اولین‌بار است. نیروی دریایی آمریکا به‌منظور کنترل شرایط حاکم بر زیر دریاها و انجام ماموریت‌های خنثی‌سازی مین‌ها، شیرهای دریایی و دلفین‌ها را به خدمت گرفته‌است.

20091201-dan-dolfin-usaarmy

شیرهای دریایی و دلفین‌ها جدیدترین اعضای نیروی دریایی آمریکا هستند که به‌منظور خنثی‌کردن مین‌های دریایی یا تحت کنترل گرفتن محیط زیر دریاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیرهای دریایی نیروی دریایی این کشور به‌گونه‌ای تربیت شده‌اند که می‌توانند به سوی مین‌ها در اعماق دریا شنا کرده و گیره‌ای را به آن‌ها اتصال دهند تا افراد دیگر در سطح کشتی مین را به بالا کشیده و آن را خنثی کنند. این شیرهای دریایی هم‌چنین آموزش دیده‌اند تا با زدن پابندهایی به پای غواصان مهاجم، ماموریت آن‌ها را خنثی کرده و زمینه دستگیری آن‌ها را فراهم آورند. درعین‌حال با وصل‌کردن دوربین‌های فیلمبرداری به بدن دلفین‌ها و شیرهای دریایی، تصاویر زنده‌ای از زیر دریاها در اختیار نیروهای نظامی قرار خواهد گرفت. استفاده از این جانداران در حال حاضر در ایالت واشنگتن آغاز شده‌است.

نیروی دریایی آمریکا تاکنون 28 شیر دریایی، 80 دلفین و یک وال خاویار را به استخدام خود درآورده تا از آن‌ها در ماموریت‌هایی که انسان‌ها از انجام آن ناتوانند، استفاده کند.

امروزه بشر سعی می‌کند تا در کنار آموزش‌های انسانی، حیوانات را وارد مقوله‌های مختلف کند و استفاده از شیرهای دریایی برای اولین‌بار است که در نیروی دریایی انجام شده و انتظار می‌رود که در آینده حیوانات دیگری با هدف‌های نظامی و غیرنظامی وارد چنین فعالیت‌هایی شوند.

منبع: تهران امروز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,