Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
چهار سازمان غیرایرانی مدافع آزادی بیان:

«محمدی و آهنگرانی، هنرمندان ایرانی را آزاد کنید»

2011 July 19

خبر / رادیو کوچه

چهار سازمان غیر‌ایرانی فعال در زمینه آزادی بیان در نامه‌ای خطاب به صادق لاریجانی،‌ رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی از آن‌چه با عنوان «موج تازه بازداشت روزنامه‌نگاران و فیلم‌سازان» نامیدند ابراز نگرانی کرده‌اند.

امضاکنندگان این نامه هم‌چنین خواهان آزادی مهناز محمدی، فیلم‌ساز و و فعال حقوق زنان، و پگاه آهنگرانی، مستندساز و بازیگر سینما شده‌اند.

مدیر کل کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران (آنیس کلامان)، مدیر کل سازمان آرتیکل ۱۹ (جول سیمون)، مدیر کل سازمان روزنامه‌نگاران کانادایی برای آزادی بیان (آنی گیم) و ادیتور نشریه ایندکس برای سانسور (جو گلنویل) این نامه را امضا کرده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: «ما مطلع شده‌ایم که مهناز محمدی در زندان اوین به سر می‌برد. او در روز ۵ تیر در خانه‌اش در تهران دستگیر شد. ما به دلیل گزارش‌های منتشره درباره این‌که او تاکنون اجازه تماس با خانواده و وکیل خود نیافته و هم‌چنین نیاز وی به مراقبت‌های پزشکی به دلیل مشکلات جسمی، نگران وضعیت او هستیم.»

مهناز محمدی یک بار دیگر هم در روز 8 مرداد 88 و در مراسم چهلم کشته‌شدگان حوادث 30 خرداد 88 تهران به هم‌راه جعفر پناهی و چند سینماگر دیگر بازداشت شده بود.

امضاکنندگان این نامه، ضمن اشاره به این‌که ایران یکی از بالاترین آمار روزنامه‌نگاران زندانی را دارد، نوشته‌اند که بازداشت مهناز محمدی و پگاه آهنگرانی، «تعداد روزافزون هنرمندان، روزنام‌نگاران و فعالان حقوق بشری را که در حال حاضر در ایران در زندان هستند، باز هم افزایش می‌دهد.»

بیشتر بخوانید:

«تایید بازداشت پگاه آهنگرانی، بازی‌گر ایرانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,