Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
ناصر تقوایی، فیلم‌ساز ایرانی:

«همسرم مرضیه وفامهر در قرچک ورامین زندانی است»

2011 July 20

خبر / رادیو کوچه

ناصر تقوایی، فیلم‌ساز ایرانی اعلام کرد همه عوامل بازداشت‌شده فیلم «تهران من، حراج» پس از یک روز بازداشت با قرار وثیقه آزاد شده‌اند اما همسرش، مرضیه وفامهر، از بیست روز پیش در زندان قرچک ورامین نگه‌داری می‌شود.

مسوولان قضایی تاکنون به صورت رسمی از اتهام یا اتهامات منتسب به مرضیه وفامهر سخن نگفته‌اند اما برخی وب سایت‌ها علت بازداشت این هنرمند را بازی در فیلم «تهران من، حراج» اعلام کرده‌اند. فیلمی که به گفته آقای تقوایی مجوز ساخت از سوی وزارت ارشاد داشته و برخلاف شایعات مطرح شده، زیر زمینی نبوده است.

فیلم «تهران من، حراج» ساخته گراناز موسوی، فیلم‌ساز ایرانی مقیم استرالیا است و آقای تقوایی می‌گوید او این فیلم را به عنوان پایان‌نامه خود ساخته است.

به گزارش روز آنلاین، این کارگردان سینما در پاسخ به این سووال که پرونده همسرش در کدام شعبه دادگاه است می‌گوید: «دادگاه جدیدی است گویا، دادگاه فرهنگ و رسانه‌ها که در میدان ارک است اما فرهنگ و رسانه‌ها مربوط به وزارت ارشاد است و این‌ها مسئله تخصصی هستند و قاضیای‌ که از سینما درکی ندارد نمی‌تواند نظر دهد. ببینید؛ قاضی اصلن آدم سینمایی نیست و شاید در عمرش به دلیل اعتقادات دینی‌اش اصلن فیلم هم ندیده باشد. واقعن آدم نمی‌داند چه باید بکند. با این حال حتا اگر آن‌چه را که مدعی هستند قبول کنیم، یا حکم شرعی را در نظر بگیریم جریمه نقدی دارد یا شلاق، نه این‌که بگیرند یک ماه بلا تکلیف زندان نگه‌دارند.»

همسر خانم وفامهر می‌افزاید: «اگر مسئله‌شان پخش فیلم در ایران است که ربطی به همسر من ندارد. کارگردان فیلم همین چند وقت پیش به من زنگ زد که نسخه‌ای را که می‌خواهیم در ایران نمایش دهیم‌ به ارشاد می‌فرستیم که نظر دهند؛ حالا به صورت قاچاقی نسخه این فیلم  پخش شده ولی نمی‌روند قاچاق‌چی را بگیرند، همسر مرا بازداشت کرده‌اند.»

به گفته آقای تقوایی قرار است جلسه‌ای در وزارت ارشاد برای بررسی مسئله بازداشت خانم وفامهر، پگاه آهنگرانی و مهناز محمدی تشکیل شود.

بیشتر بخوانید:

«تایید بازداشت پگاه آهنگرانی، بازی‌گر ایرانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,