Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
نخست‌وزیر بریتانیا در خصوص شنود غیرقانونی پیام‌های تلفنی:

«از استخدام مشاور رسانه‌ای‌ خود متاسفم»

2011 July 21

خبر / رادیو کوچه

دیوید کامرون نخست‌وزیر بریتانیا در جلسه فوق‌العاده پارلمان این کشور درباره ماجرای شنود غیرقانونی پیام‌های تلفنی روز چهارشنبه، 20 ژوئیه با ارایه یک گزارش اظهار داشت اگر از قبل می‌دانست که نام مشاور رسانه‌ای سابقش در این پرونده مطرح می‌شود، او را استخدام نمی‌کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای کامرون که در این جلسه بارها درباره استخدام اندی کلسون، یکی از سردبیران سابق هفته‌نامه «نیوز او د ورلد» به عنوان مشاور خود مورد سوال قرار گرفت، گفت که اگر معلوم شود که آقای کلسون درباره دخالتش در ماجرای شنود تلفنی به او دروغ گفته است، «عمیقن عذرخواهی خواهد کرد.»

با این حال نخست وزیر بریتانیا از صداقت خود در برخورد با این موضوع دفاع کرد.

در مقابل، اد میلیبند، رهبر حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت در این‌ باره گفت «تلاش‌های عمدی برای پنهان کردن حقیقت» انجام شده است.

آقای میلیبند گفت هشدارهای مکرر به آقای کامرون درباره شایستگی اندی کلسون برای تصدی مقام مشاور رسانه‌ای نخست وزیر نادیده گرفته شده است.

جلسه روز گذشته به طور فوق‌العاده و با فراخواندن نمایندگان از تعطیلات برگزار می‌شود. آقای کامرون با کوتاه کردن مدت سفرش به آفریقای جنوبی، برای حضور در پارلمان به لندن بازگشت.

نخست وزیر بریتانیا گفت که تحقیقات درباره شنود غیرقانونی پیام‌های تلفنی گسترده‌تر خواهد شد تا علاوه بر بررسی روابط میان پلیس، رسانه‌ها و سیاست‌مداران، عمل‌کرد بعضی افراد مشخص در این سه بخش نیز مورد تحقیق قرار گیرد.

نخست وزیر بریتانیا گفت که اعمال «تغییرات مهمی» را در چگونگی انجام این تحقیقات به ریاست قاضی لورسون پذیرفته است.

به گفته آقای کامرون علاوه بر روزنامه‌ها، این تحقیقات نقش رسانه‌های دیداری و شنیداری و همین طور شبکه‌های اجتماعی را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

آقای کامرون در بیانیه خود در ارتباط با ماجرای شنود غیرقانونی پیام‌های تلفنی، که در ابتدای جلسه فوق‌العاده پارلمان قرائت کرد، گفت اعتماد عمومی به رسانه‌ها و پلیس خدشه‌دار شده است و مردم خواهان تحقیقات همه‌جانبه در این باره هستند.

بیشتر بخوانید:

«گزارش نخست‌وزیر بریتانیا در مورد رسوایی شنود تلفنی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,