Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
حزب دمکرات کردستان:

«تجاوز سپاه به خاک کردستان عراق محکوم است»

2011 July 21

دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، با صدور بیانیه‌ای در خصوص تحرکات سپاه پاسداران در مرز ایران و عراق و هم‌چنین درگیری چند روزه با گروه پژاک در خاک کردستان عراق که منجر به کشته و مجروح شدن چندین نفر شده، انتقادات خود را بیان داشته است.

متن این بیانیه در پی آمده است:

مدت چند روز است که‌ سپاه‌ پاسداران جمهوری اسلامی، ضمن توپ‌باران، یورش نظامی چند جانبه‌ای را علیه‌ مناطق مرزی اقلیم کردستان آغاز کرده‌ است. دستاویز جمهوری اسلامی برای این یورش و تجاوز آشکار، حضور نیروهای «پژاک» در این مناطق می‌باشد. اما واقیعت آن‌ است که از آن هنگام که مردم کردستان عراق آزاد گشته‌ و از حکومت و پارلمان خود برخوردارند، توپ‌باران مناطق مرزی، تجاوز هوایی و زمینی به خاک اقلیم کردستان‌، اقدامات خراب‌کارانه‌ و توطئه‌های بسیار دیگری جهت برهم زدن ثبات و آرامش این اقلیم‌ توسط جمهوری اسلامی در جریان بوده‌ و متاسفانه‌ به‌ یک امر عادی و روزانه‌ بدل گشته‌ است.

در رابطه‌ با تازه‌ترین آتش‌باری سنگین و یورش نظامی جمهوری اسلامی به‌ مرزهای کردستان عراق، حزب دمکرات کردستان همان‌گونه‌ که‌ از اظهار نظرهای مسوولان و موضع دست‌گاه‌های تبلیغاتی آن طی چند روز گذشته‌ پیداست، آتش‌باری و لشکرکشی این رژیم به‌ مرزهای اقلیم کردستان و وارد آوردن زیان جانی و مالی به‌ ساکنان مناطق مرزی را به‌شدت محکوم می‌کند. در همان حال مراتب تسلیت و هم‌دردی خود را به‌ خانواده‌ و بستگان و هم‌وطنان تازه‌ترین قربانیان توپ‌باران و حمله‌ی نظامی رژیم ایران و در میان آن‌ها جمعی از گریلاهای پژاک که‌ در رویارویی با این یورش جان باخته‌اند، تقدیم می‌داریم.

حزب دمکرات کردستان از کلیه‌ی نیروهای سیاسی میهن‌پرست کردستان و به‌طور کلی سراسر عراق، از توده‌های مردم در کردستان و همه‌ی بخش‌های عراق می‌خواهد علیه‌ یورش و تجاوز جمهوری اسلامی به‌ خاک اقلیم کردستان به‌ اعتراض برخیزند. ما براین باوریم که‌ هم دولت عراق باید در این رابطه‌ از یک موضع جدی و درخوریک دولت مستقل برخوردار باشد و هم آمریکا به‌مناسبت مسوولیتی که در مقابل مردم و خاک عراق داراست، باید مرزی برای ترکتازی‌ها و تجاوزات جمهوری اسلامی در رابطه‌ با اقلیم کردستان و سراسرعراق قائل شود.

تردیدی نیست که‌ بخشی از اهداف شوم لشکرکشی و یورش جمهوری اسلامی به‌ مرزهای اقلیم کردستان، توطئه‌گری علیه‌ نیروهای درون جنبش ملی و آزادی‌خواهانه‌ی کردستان ایران است. به‌ اعتقاد حزب دمکرات کردستان این واقعیت باید مشوق احزاب و سازمان‌های این بخش از کردستان، جهت هم‌فکری و هم‌کاری با یک‌دیگر به‌منظور خنثی کردن توطئه‌های جمهوری اسلامی باشد.

جا دارد به‌ رهبران و کاربه‌دستان رژیم جمهوری اسلامی نیز اطمینان بدهیم که‌ کانون اصلی مقابله‌ با این رژیم و بزرگ‌ترین خطری که‌ حال و آینده‌ی رژیمشان را تهدید می‌کند مردم به‌جان‌آمده‌ی ایران و مقاومت و ابراز نارضایتی آ‌ن‌ها در داخل کشور است. به‌ همین دلیل با لشکرکشی و آشوب‌گری در خارج از مرزها نه‌ می‌توانند بر بحران‌هایی که‌ در داخل کشور دامن‌گیر خود و رژیمشان شده ‌است فایق آیند و نه‌ مبارزه‌ و جنبش آزادی‌خواهانه‌ی خلق کرد و به‌طور کلی مردم ایران علیه‌ این رژیم خاتمه‌ خواهد یافت. در پرتو این واقعیات، ما انتظار داشته‌ و امیدواریم که‌ تجاوزات مرزی و یورش تازه‌ی جمهوری اسلامی با محکومیت منطقه‌ای و جهانی گسترده‌ مواجه‌ گشته‌ و در داخل ایران نیز گردانندگان این رژیم در رابطه‌ با تجاوزات و سیاست‌های آشوب‌گرانه‌شان در منطقه‌ پاسخ درخور را از مردم به‌جان‌آمده‌ی ایران دریافت دارند.

29 تیر 1390

20 ژوئیه‌ی 2011

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,