Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از گذشت ۵۵ روز اعتصاب غذا،

«پایان اعتصاب غذای‌ کمال شریفی، زندانی سیاسی کرد»

2011 July 21

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده، بنا به‌ درخواست خانواده‌ بعد از یک ملافات کوتاه‌ حضوری‌ با خانواده‌اش کمال شریفی‌ زندانی‌ سیاسی‌ کرد به‌ اعتصاب غذای‌ خود بعد از ۵۵ روز در زندان میناب پایان داد.

به گزارش منابع خبری کردستان، بایزید شریفی پدر این زندانی‌ سیاسی‌ ضمن تایید خبر پایان اعتصاب فرزندش گفت: «چند روز پیش با تایید مقامان قضابی‌ بالاخره‌ من ‌و مادر و بردارش توانستیم اجازه‌ ملاقات با کمال از مسوولان قضایی‌ کشور دریافت نماییم ‌و در زندان میناب توانستیم کمال را ببینیم.»

وی‌ گفت‌: «فرزندم در این مدت تنها اَب خورده است و نزدیک به‌ بیست کیلو کم کرده ‌‌و تا حالا هم مقامات زندان به‌ خواست ایشان توجه‌ نکرده‌اند که‌ انتقال به‌ بند زندانیان سیاسی‌ است. اما فرزندم به‌ خاطر مادرش دست از اعتصاب غذا برداشته ‌‌و روز گذشته‌ هم به‌ خانه‌ تماس تلفنی‌ داشته‌اند.»

کمال شریفی، روزنامه‌نگار کرد، یکی از زندانیان سیاسی است که در اعتراض به وضع نامناسب زندان و عدم رعایت حقوق وی به عنوان یک زندانی سیاسی، به اعتصاب غذا دست زده است. کمال شریفی در سال ۱۳۸۷ در شهر سقز به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب سقز محاکمه و به ۳۰ سال زندان در تبعید و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

«قاضی گفت ملاقات نمی‌دهم، پسرت بمیرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,