Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
کارگردان «تهران من، حراج»:

«مرضیه وفامهر فقط بازی‌گر فیلم بود»

2011 July 22

خبر / رادیو کوچه

مرضیه وفا‌مهر، همسر ناصر تقوایی، کارگردان به‌نام ایرانی، که نزدیک به یک‌ماه است در زندان قرچک ورامین به‌سر می‌برد، به گفته آقای تقوایی قرار بازداشت او یک ماه دیگر هم تمدید شده است.

گراناز موسوی، کارگردان فیلم «تهران من، حراج»، بازداشت مرضیه وفا مهر، بازیگر این فیلم را غیر‌منتظره دانست و گفت که او تنها، بازیگر فیلم بوده است و «هیچ نقشی در هیچ یک از قضایای پیش آمده ندارد.»

به گزارش بی‌بی‌سی، خانم موسوی با تاکید بر این مسئله که این فیلم یک پروژه دانش‌جویی بوده و فیلم‌نامه‌ای ۴۰ صفحه‌ای داشته است، گفت: «فیلم با مجوز ساخته شده، فیلمی که نمای خیابانی دارد نمی‌تواند بدون مجوز باشد. ضمن آن‌که عوامل فیلم بدون مجوز قرارداد نمی‌بندند و این‌که عنوان شده فیلم بدون مجوز است، از پایه بی‌اساس است.»

کارگردان فیلم «تهران من، حراج» با انتقاد از بازداشت خانم وفامهر گفت: «در همان ابتدا که متوجه شدم او را خواسته‌اند به او گفتم تمام اطلاعاتم را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا با من تماس بگیرند، اما برای من جای سوال دارد که چرا از من به عنوان کارگردان توضیح نمی‌خواهند تا سو‌تفاهم‌ها برطرف شود.»

خانم موسوی افزود: «پخش غیر‌قانونی این فیلم چیزی نیست که در کنترل من باشد. مگر کارگردانان و فیلم‌سازان بقیه فیلم‌های ایرانی که مجوز پخش ندارند، اما دی‌وی‌دی آن‌ها در سطح بازار پخش می‌شود مورد مواخذه قرار می‌گیرند؟ مسئله قاچاق فیلم است که باید کنترل شود.»

خانم موسوی ادامه داد: «فیلم تهران من، حراج تعهد اجتماعی دارد و از دردهایی می‌گوید که هر کس در تهران زندگی کند، آن را می‌بیند. آیا اگر سر این فیلم را زیر آب کنیم و عوامل آن را اذیت کنیم اصل مشکلات تهران حل می‌شود؟»

به گفته آقای تقوایی، سایر عوامل تولید فیلم «تهران من، حراج» پس از یک شب بازداشت، با سپردن وثیقه آزاد شده‌اند.

این فیلم که مشکلات جامعه ایران را به تصویر می‌کشد با انتقادات اصول‌گرایان مواجه شد.

بیتشر بخوانید:

«همسرم مرضیه وفامهر در قرچک ورامین زندانی است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,