Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
مهارت‌های زندگی

«عاشقانه‌های ۳۰ ثانیه‌ای»

2011 July 22

سیمین/ رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

این روزها به ظاهر همه عجله دارند و قصد دارند با همان سرعتی که دنیا به پیش می‌رود، کارهایشان را پیش ببرند. در سریع‌ترین زمان ممکنه و با کم‌ترین هزینه!

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این سرعت به روح زندگی هم سرایت کرده و به نظر می‌رسد دیگر از صبوری فرهاد و تداوم عاشقی مجنون خبری نباشد …

در این برنامه به چند راه سریع برای ابراز عشق اشاره دارم.

بر همگان واضح و مبرهن است که هر ارتباط سازنده‌ای نیازمند تداوم است و آن چه این تداوم را تقویت می‌کند جاری شدن روح عشق دراین ارتباط است.

اما چگونه می‌توان این روح را جاری کرد؟ راه‌های زیادی وجود دارد برای این که دو طرف یک ارتباط بتوانند عشقشان را به یک‌دیگر اثبات کنند اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها ابراز مستقیم عبارت «دوستت دارم » هست. عبارتی که خیلی اوقات گفتنش برای انسان‌ها دشوار است و یه جورایی از اون طفره می‌روند. خیلی‌ها فکر می‌کنند با عمل نشان می‌دهند و خیلی‌ها هم فکر می‌کنند وقتی یک رابطه‌ای داره پیش می‌ره دیگه شاید نیازی به تاکید بر وجود عشق در آن نباشد. اما باید در نظر داشت که در یک ارتباط در هر مرحله‌ای که باشد؛ از دیدار‌های آغازین تا مرحله سال‌ها پس از ازدواج، تکرار و تاکید بر دوستی و عشق نقش بسیار مهمی را در تداوم آن بازی می‌کند.

خانم «لوری پون» نویسده کتاب «جنگ کم‌تر و عشق بیش‌تر…» توصیه‌هایی دارد برای بیان عشق در کوتاه ترین زمان ممکنه.

او معتقد است از 5 راه و در کم‌تر از سی ثانیه می‌توان به طرف مقابل ابراز عشق کرد.

پی گیری

یکی از این راه‌ها این است که وقتی طرف مقابل از آن چه در طول روز انجام داده یا خواهد داد برایتان می گوید، از دیدارهایش یا از ملاقات دکتر خانوادگی حتا بردن بچه‌ها به کلاس ورزش، بعد از او چگونگی آن‌ها را جویا بشوید. با این کار نشان خواهید داد که به او و کارهایی که می‌کند توجه دارید و به معنای دیگر به او می‌گویید که دوستش دارید.

فقط یک عبارت کوتاه

ممکن است دو طرف در طول روز به هم دست‌رسی نداشته باشند و از هم دور باشند. گاهی شرایط کاری این طور ایجاب می‌کند. این جور وقت‌ها اگر دست‌رسی به تلفن هم‌راه یا اینترنت دارید کافی است با یک پیام کوتاه یا نامه الکترونیکی که تنها در آن نوشته باشید برای مثال «دارم به تو فکر می‌کنم» یا «امروز چطور گذشت؟» یا «منتظرم که زودتر ببینمت» به طرف مقابلتان ابرازعلاقه کنید. به همین راحتی و در کم تر از سی ثانیه.

یک پیشنهاد کمک به موقع  

هنگامی که با وجود خستگی و کلی کار که رو سرتون ریخته به طرفتان داوطلبانه پیشنهادکمک می‌کنید، با این‌کار با قدرت تمام به او  گفتید که او برای شما موقعیت خاصی دارد و حواستان به او هست.

ابراز عشق رو در رو

وقتی وجودتان از مهر و علاقه لبریز می‌شود، آن را ذخیره نکنید. سعی کنید همیشه باهم رو در رو چاق سلامتی کنید و به هم عبارت‌هایی بگویید مثل این که «من زندگی‌مان را وقتی با هم هستیم دوست دارم» یا «تو یک مادر یا پدر فوق‌العاده هستی» یا این که «از این‌که مثلن این‌کار رو برای من انجام دادی واقعن ممنونم».

ارتباط ازنوع «تاچ اند گو»(Touch and Go)

این کارت‌های «تاچ اند گو» رو دیدید که موقع رد شدن از عوارضی اتوبان‌ها یا ورودی مترو چقدر سریع کار آدم رو راه می‌اندازند؟! بعضی وقت‌ها یک ارتباط تماسی کوتاه می‌تواند مثل این کارت‌ها عمل کند.

گاهی اوقات بد نیست با یک تماس، یک بوسه کوتاه یا یک نوازش کوچک وقتی به هم می‌رسید به هم بگویید که هم دیگر را می‌شنوید، می‌بینید و دوست دارید.

بله این راه‌ها بسیار ساده هستند اما به طور معمول ما از انجام و گفتن این کارهای ساده که معانی بزرگی در آن ها نهفته است غفلت می‌کنیم. اما حالا زمانی است برای این که یک شریک زندگی بهتر باشید.

  یادتان باشد آن چه در زندگی هست و باقی می‌ماند، عشق است و دیگر هیچ…   

منبع

کتاب Fight Less Love More

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,