Saturday, 18 July 2015
25 June 2021

«گالری/دیدار و دل‌جویی از خانواده هاشم خواستار»

2011 July 22

روز پنج‌شنبه  سی‌ام تیر ماه 90، حسین مرعشی که به تازگی پس از گذراندن دوران حبس، از زندان اوین آزاد شده بود برای دیدار و دل‌جویی از خانواده‌ی هاشم خواستار (معلم و عضو کانون صنفی فرهنگیان که به 2 سال حبس محکوم شده و مدت‌هاست که در زندان به سر می‌برد) و هم‌چنین فعالین سیاسی و مدنی مشهد  به منزل مهندس خواستار آمد.

در این دیدار که حدودن 2 ساعت به طول انجامید، تعدادی از  فعالان سیاسی و مدنی مشهد، که پس از انتخابات 88 هزینه‌های زیادی را متحمل شده بودند حضور داشتند.

مهندس حسین فرزین عضو فعال جبهه مشارکت، رضا جاودانی از فعالین ادوار تحکیم وحدت، امیر شیبانی‌زاده فعال دانش‌جویی و مدنی، حاج مهدی عبایی نایب رییس جبهه مشارکت استان خراسان رضوی، صادق تابعی فعال دانش‌جویی که به تازگی به یک ترم تعلیق از دانش‌گاه محکوم شده و هم‌چنین محمود داوری برادر محمد داوری معلم و فعال سیاسی در بند حضور داشتند.

در این دیدار آقای مرعشی از وضعیت زندان وکیل‌آباد و امکانات و نوع برخوردها با فعالان سیاسی جویا شد و پس از این‌که از وضعیت بسیار بد زندانیان در زندان وکیل‌آباد مشهد با خبر شد بسیار ابراز تاسف برای مسوولین مملکتی نمود.

 خانواده‌ی آقای خواستار نیز خبر از نزدیکی پایان حبس ایشان دادند که در تاریخ چهارم مرداد پس از دو سال حبس بدون استفاده از مرخصی و حقوق زندانی به پایان می‌رسد، دادند.

در اواسط جلسه نیز مهندس هاشم خواستار از زندان وکیل آباد تماس گرفت و با آقای مرعشی و دیگر فعالین صحبت کرد و از همه‌ی دوستان به‌خاطر تنها نگذاشتن خانواده‌ی ایشان بسیار تشکر کرد و هم‌چنین خاطرنشان کرد که هم‌چنان برسر عقاید خود استوار است و زندان و فشارها باعث نشده که ایشان زره‌ای از مواضع خود کوتاه بیاید، بلکه ایشان را استوارتر و پای‌دارتر کرده و بعد از آزادی هم‌چنان برای آزادی ایران و ایرانی تمام تلاشم را انجام می‌دهم، هم‌چنان که در 40 سال گذشته که در دوران طاغوت هم می‌جنگیدم و حتا سالها در زندان به سر برده‌ام….

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , ,