Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
الشباب: خبر خشک‌سالی تبلیغاتی است

«الشباب مانع کمک‌رسانی به قحطی‌زدگان سومالی می‌شود»

2011 July 22

خبر / رادیو کوچه

مقامات گروه اسلام‌گرای الشباب در سومالی، برطرف شدن ممنوعیت کمک‌رسانی سازمان‌های امداد غربی به قحطی‌زدگان این کشور را رد کرده و گفته‌اند که گزارش‌های سازمان ملل متحد درباره بروز قحطی در بخش‌هایی از این کشور «تبلیغات صرف» است.

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه، 20 ژوئیه، اعلام کرد که بخش‌هایی از سومالی به دنبال بروز بدترین خشک‌سالی در ۶۰ سال اخیر، دچار قحطی شده است.

یک سخن‌گوی گروه الشباب که با القاعده در ارتباط است و بیش‌تر بخش‌های سومالی را تحت کنترل دارد، سازمان‌های امدادی را به داشتن اهداف سیاسی متهم کرده است.

با این حال، مسوولان نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد، با تاکید بر بروز قحطی، گفته‌اند که به اقداماتشان برای ارایه کمک و امدادرسانی به قحطی‌زدگان ادامه خواهند داد.

به دنبال تهدیدهای گروه الشباب در سال 2009 میلادی بیش‌تر سازمان‌های امدادرسان غربی سومالی را ترک کردند.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد از جمله سازمان‌هایی است که به دلیل ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سوی الشباب، در سومالی فعالیت نمی‌کند.

با این حال، مسوولان این سازمان گفته‌اند که به دنبال رساندن کمک‌های غذایی به ساکنان موگادیشو، پایتخت سومالی، از راه هوا هستند و برای کمک به هزاران کودکی که به شدت دچار سو‌تغذیه شده‌اند، تصمیم دارند در چند روز آینده محموله‌هایی غذایی را با هواپیما به موگادیشو برسانند.

گفته می‌شود که حدود ۱۰ میلیون نفر در مناطق مختلف شرق آفریقا نیازمند مواد غذایی هستند و سومالی در بین کشورهای مختلف، بدترین وضعیت را دارد.

بیشتر بخوانید:

«آغاز امدادرسانی بین‌المللی به مناطق قحطی‌زده سومالی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,