Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
از سوی پولیس استرالیا صورت گرفت،

«‌گاز اشک‌آور برای خاموش کردن اعتراض پناه‌جویان در استرالیا»

2011 July 23

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

پولیس استرالیا در یک اعتراض پناه‌جویان در جزیره کرسمس از گاز اشک‌آور، بین‌بگ و بعضی سلاح‌های ضد آشوب ‌دیگر بر علیه پناه‌جویان معترض استفاده کرده است.

بین‌بگ خریطه‌ی از گلوله‌های کوچک سربی می‌باشد که توسط تفنگ مخصوص برای از پا در آوردن هدف استفاده می‌گردد و در حالت‌های اضطراری مانند تظاهرات، آشوب و اعتراضات توسط پولیس از آن استفاده صورت می‌گیرد.

یک سخن‌گوی اداره مهاجرت استرالیا به رسانه‌ها گفته است مامورین امنیتی اردوگاه به هم‌کاری پولیس توانسته اوضاع در جزیره‌ی کرسمس را تحت کنترول در آورند، اعتراض در این اردوگاه پایان یافته و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

وی گفته است در این حادثه به کسی آسیب نرسیده است و اوضاع در اردوگاه هم اکنون به حالت عادی برگشته است.

مسوولین اداره مهاجرت استرالیا تعداد پناه‌جویان معترض را به پنجاه تن اعلام نموده بودند.

این در حالی است که فعالان حقوق مهاجران استرالیا تعداد پناه‌جویان معترض را بیش‌تر از 200 تن گزارش داده است.

جمال داود از شبکه عدالت اجتماعی استرالیا گفته است پناه‌جویان ایرانی و کردی با آتش‌زدن زباله‌ها در اعتراض به آمار بلند رد و به تعویق انداختن در‌خواست‌های پنا‌هنده‌گی‌شان از سوی اداره مهاجرت این کشور دست با آشوب زده‌اند.

نخست وزیر استرالیا خانم جولیا گیلارد به پنا‌ه‌جویان هشدار داده و گفته است اعتراض غیر‌‌قانونی پناه‌جویان در مرکز بازداشت‌گاه‌های پناه‌جویان روی در‌خواستی‌های پناهنده‌گی آن‌ها تاثیرات منفی خواهد داشت.

خانم گیلارد گفته است: «اگر شما یک عملی جرمی را انجام می‌دهید مطمین تاثیرات منفی بر علیه شما خواهد داشت.»

یک تن از پناه‌جویان به اتهام این قضیه بازداشت شده است و گزارشی از زخمی شدن افراد در این اعتراض نشر نشده است.

……………………………………

استرالیا اعلام کرد،

«رهبری آشوب اردوگاه کرسمس را دوازده ایرانی به عهده داشت»

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

رسانه‌های استرالیایی گزارش داده‌اند رهبری آشوب در اردوگاه کرسمس را دوازده تن از شهروندان ایرانی به عهده داشته است.

شماری پناه‌جویان از سه روز به این سو در جزیره کرسمس استرالیا با آتش زدن به وسایل این اردوگاه مهاجرین دست به اعتراض زده‌اند.

پلیس استرالیا برای فرونشاندن آشوب در مقابل پناه‌جویان معترض از گاز اشک‌آور و بین‌بگ استفاده کرده است.

شبکه ABC استرالیا گزارش داده است، دوازده مرد ایرانی که از جزیره‌ی کرسمس به Silverwater Persion انتقال داده شده‌اند گفته می‌شود رهبری این آشوب را بر عهده دارند.

کریس بوون وزیر مهاجرت استرالیا گفته است بازداشت‌شده‌گان در جزیره کرسمس در یک تظاهرات خشونت‌آمیز و خراب‌کارانه دست زده‌اند.

وی به شبکه ABC ‌گفته است: «تنها چیزی که این افراد به طور بالقوه به دست خواهند آورد تبدیل وضعیت‌شان از بازداشت در اردوگاه پناه‌جویان به اقامت در زندان است، این تنها چیزی است آن‌ها در این‌جا به دست خواهند آورد.»

این در حالی‌ست که دولت استرالیا و مالیزی تفاهم‌نامه را مبنی به فرستادن 800 تن از پناه‌جویان که به صورت غیر‌قانونی توسط قایق به استرالیا آمده‌اند را به مالیزی بفرستد و در عوض دولت استرالیا 4000  پناهنده آسیایی را که در مالیزی هستند و توسط سازمان ملل متحد پناهنده‌گان واقعی شناخته شده‌اند را خواهد پذیرفت.

انتظار می‌رود این تفاهم‌نامه باعث کاهش فشار در اردوگاه‌های مهاجرین در این کشور گردد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


  1. younes
    1

    it’s no good,it’s not aid of human, if their country was good,they weren’t coming to your country,they just want aid from u, and they need to help. but you lieu, want to send them to malisa.you wanna hurt them,if you can find a smuggler and Capture him, this is the way.if you send them to malisia and then someone kill his self , who is a culpable ? i think your way is a blunder.i wanna beg from you,don’t do that.

  2. 2

    wh0cd279364 get the facts indocin 50 mg our site buy viagra soft tabs avodart misoprostol