Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
عضو جامعه روحانیت مبارز:

«بقایی معاون اجرایی احمدی‌نژاد بازداشت و سپس آزاد شد»

2011 July 24

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 23 ژوئیه، جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز مدعی شده است که در روزهای گذشته حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، بازداشت و سپس آزاد شده است.

چندی پیش برخی رسانه‌های منسوب به اصول‌گرایان از دستگیری بقایی خبر داده بودند. اما این خبر از سوی مقام‌های دولتی تکذیب شد.

به گزارش شرق، آقای شجونی در گفت‌و‌گویی تاکید کرد که آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در برابر احمدی‌نژاد مماشات به خرج می‌دهد و سعی می‌کند او را «تعمیر و نگه‌داری» کند.

او هم‌چنین وجود آیت‌اله خامنه‌ای و شورای نگهبان اساسی را مایه استحکام نظام حاکم بر ایران دانست که با آن «خیال اصول‌گرایان راحت» است و تاکید کرد اگر آیت‌اله خامنه‌ای درباره کسی «بگوید این آدم به درد نمی‌خورد همه ما می‌گوییم به درد نمی‌خورد.»

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره برخوردهای اخیر اصول‌گرایان نزدیک به آیت‌اله خامنه‌ای با تیم احمدی‌نژاد گفت: «ما الان چماق به دست نمی‌گیریم که احمدی‌نژاد را بکوبیم. ما ارادتمان کم شده ولی به کلی برطرف نشده است.»

او هم‌چنین اعلام کرد: «حمید بقایی چند وقت پیش دستگیر شد ولی بنا به دلیلی آزاد شد؛ ولی تحقیقات قضایی از او ادامه دارد.»

به گفته وی٬ حمید بقایی و برخی از اعضای تیم احمدی‌نژاد در حال حاضر ممنوع‌الخروج هستند.

برخورد با نزدیکان احمدی نژاد پس از اختلاف‌های او با آیت‌اله خامنه‌ای برسر حضور حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات آغاز شد. تا‌کنون چندتن از ارکان دولت که نزدیک به مشایی هستند دستگیر شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«اظهاراتم در خصوص واردات غیرقانونی سپاه تحریف شده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,