Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
رسانه‌های داخی ایران:

«فرد ترورشده در تهران دانش‌جوی کارشناسی ارشد بود»

2011 July 24

خبر / رادیو کوچه

رسانه‌های داخی ایران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه، 23 ژوئیه، با اعلام این‌که فرد ترور شده روز گذشته دانش‌مند هسته‌ای نبوده، گزارش کردند این فرد داریوش رضایی‌ دانش‌جوی کارشناس ارشد رشته برق دانش‌گاه خواجه نصیرالدین طوسی بوده است.

این در حالی است که تا شام‌گاه شنبه، 23 ژوئیه، تمامی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های داخلی ایران فرد ترور شده را داریوش رضایی یکی از متخصصان مرتبط با سازمان انرژی‌ هسته‌ا‌یی جمهوری اسلامی،  پژوهش‌گران موسسه رویان و استاد دانش‌گاه محقق اردبیلی معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی دانش‌گاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی روز یک‌شنبه با تایید این خبر اظهار داشت: «‌داریوش رضایی عصر دیروز در شرق پایتخت و در مقابل منزل خود واقع در خیابان بنی‌هاشم، هدف گلوله فرد یا افراد ناشناس موتورسوار قرار گرفت و به شهادت رسید.»

وی هم‌چنین ادامه داد: «در این حادثه، همسر وی نیز مجروح شد که در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت درمان قرار گرفته است.»

هم‌چنین مجید قاسمی، رییس دانش‌گاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در تهران اعلام کرد که فرد کشته شده در تهران، «داریوش رضایی‌نژاد»، دانش‌جوی کارشناسی ارشد رشته برق این دانش‌گاه بوده است.

به گزارش فارس، آقای رضایی‌نژاد با وزارت دفاع ایران هم‌کاری داشته است.

این در حالی است که موضوع ترور متخصصان مرتبط با برنامه اتمی ایران از دی ماه سال ۱۳۸۸ و در پی کشته شدن مسعود علی‌محمدی، استاد فیزیک دانش‌گاه تهران مطرح شد که در اثر انفجار بمب در مقابل منزلش کشته شد.

در آذرماه سال ۱۳۸۹ هم مجید شهریاری و فریدون عباسی دوانی، دو استاد فیزیک دانش‌گاه شهید بهشتی تهران مورد سو‌قصد قرار گرفتند که به کشته شدن آقای شهریاری انجامید.

مقام‌های جمهوری اسلامی دست‌گاه‌های اطلاعاتی غربی و موساد، سازمان اطلاعاتی اسراییل را عامل این ترورها معرفی کرد.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی زمستان سال گذشته از دستگیری عامل ترور آقای علی‌محمدی خبر داد و مدتی بعد شخصی به نام مجید جمالی‌فش در یک برنامه تلویزیونی به قتل آقای علی‌محمدی اعتراف کرد.

بیشتر بخوانید:

«ترور یک استاد فیزیک در تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,