Saturday, 18 July 2015
22 September 2021

«مسمومیت دارویی؛ علت فوت پزشک کهریزک»

2009 December 01

عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای جرایم پزشکی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مرگ پزشک کهریزک گفت: «پزشکی قانونی در مورد علت فوت پزشک بازداشتگاه کهریزک اظهار نظر کرده و علت مرگ وی را مسمومیت دارویی عنوان کرده است. »

دادستان تهران ادامه داد: «قرص‌هایی که در سالاد کنار وی کشف شده با آنچه که پزشکی قانونی اعلام کرده مطابقت دارد و تا این لحظه نشان میدهد مرگ ناشی از مسمومیت دارویی بوده است. اما اینکه این اقدام ناشی از قتل است هم‌چنان ادامه دارد.»

وی از بازجویی کارگر رستورانی که برای پزشک بازداشتگاه کهریزک غذا آورده، خبر داد و گفت: «کارگر رستورانی که غذا برای پزشک آورده شناسایی شده و بازپرس از وی تحقیقات کرده است. کارگر رستوران در بازجویی‌های خود اعلام کرده که زمانی که غذا را برای دکتر آورده اتاق بسته بود و خود پزشک کهریزک ظرف را باز کرده و بعد از تحویل غذا مجددا ظرف را بسته است. ما فکر می‌کردیم که چگونه این غذا وارد این اتاق شده بنابراین تحقیقات مفصلی انجام دادیم»

دادستان تهران اظهار داشت: «هم‌چنین بررسی تلفن‌ها و ایمیل‌های پزشک کهریزک شروع شده و از اولیای دم نیز تحقیقاتی به عمل آمده است و فرض این مسئله که این واقعه خودکشی بوده یا قتل همچنان ادامه دارد.»

گفتنی است مرگ دکتر پوراندرجانی سوالات بسیاری را در مورد سرنوشت پرونده جنایات کهریزک ایجاد کرده است، به خصوص که تاکنون شواهد و قرائن از قتل این شاهد پرونده جنایات کهریزک خبر می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: