Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
به دلیل نشر اکاذیب،

«شکایت هاشمی از مدیر مسوول سابق روزنامه وطن‌امروز»

2011 July 25

خبر / رادیو کوچه

مهدی هاشمی فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، از مهرداد بذرپاش، مدیر مسوول پیشین روزنامه وطن امروز به دلیل چاپ مطلب علیه وی شکایت کرده است.

به گزارش مهر، شکایت مهدی هاشمی از آقای بذرپاش به دلیل چاپ مطالبی در خصوص «نقش وی در فتنه 88» در سیزده شماره از روزنامه وطن امروز در زمانی است که آقای بذرپاش مدیر مسوولی آن را بر عهده داشت.

مهدی هاشمی در جریان دادگاه‌های دسته‌جمعی متهمان وقایع پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ ایران، بر پایه اقرار دیگران، متهم شده بود که با استفاده از اموال عمومی فعالیت انتخاباتی داشته و از جمله علیه محمود احمدی‌نژاد و عمل‌کرد دولت او تبلیغ کرده است.

آقای هاشمی چند ماه پس از انتخابات و در شرایطی که فشارها برای احضار و بازداشت او افزایش یافته بود، در قالب ماموریتی برای سرکشی به بعضی واحدهای خارج از کشور دانش‌گاه آزاد از ایران خارج شد و اکنون در بریتانیا به سر می‌برد.

مهرداد بذرپاش صاحب امتیاز و مدیر مسوول سابق روزنامه وطن امروز، پیش‌تر و در زمستان سال 1389 نیز با شکایت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رئییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دادگاه احضار شده بود هر چند دفتر مجمع تشخیص مصلحت، شکایت شخصی آقای هاشمی رفسنجانی علیه وی را تکذیب کرد.

مهرداد بذرپاش از جمله حامیان محمود احمدی‌نژاد بود که گفته می‌شود با اسفندیار رحیم‌مشایی اختلاف داشت و به همین دلیل از ریاست سازمان ملی جوانان کنار گذاشته شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,