Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
کميته بين‌المللی صليب سرخ:

«آوارگی صدها نفر در نتیجه درگیری سپاه و پژاک»

2011 July 25

خبر / رادیو کوچه

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که در نتیجه درگیری میان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و اعضای گروه پژاک، از احزاب مخالف، در مرز ایران و عراق صدها نفر از مردم روستاهای کردستان عراق آواره شده‌اند.

هم‌زمان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی از ارایه مستندات تهران به آلمان مبنی بر «تروریست بودن» گروه پژاک خبر داد.

سپاه پاسداران از روز شنبه، 23 ژوئیه، تهاجم وسیعی را به پای‌گاه‌های گروه پژاک- شاخه پ‌کا‌کا ترکیه- در خاک کردستان عراق آغاز کرده است. در جریان این درگیری دست‌کم هشت تن از نیروهای سپاه از جمله چند فرمانده عالی‌رتبه این نیرو کشته شده‌اند و پژاک نیز تایید کرده که سه نفر از نیروهای آن در این درگیری‌ها جان باخته‌اند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در بیانیه‌ای گفته است که برای بیش از ۸۰۰ نفر از مردمی که در نتیجه گلوله‌باران روستاهای آن‌ها در کوهستان‌های قندیل کردستان عراق آواره شده‌اند کمک‌های انسان‌دوستانه ارسال کرده است.

در این بیانیه آمده است: «کسانی که آواره شده‌اند تمام مایملک خود را جا گذاشته‌اند و اکنون زیر سرپناه‌های موقت، چادر یا در خانه‌های پر جمعیت بستگان یا دوستان خود به سر می‌برند و تعداد کمی از آن‌ها قادر به تامین مسکن اولیه برای اقامت خود هستند.»

لازم به اشاره است دولت اقلیم کردستان عراق بارها از جمهوری اسلامی خواسته است تا به تمامیت ارضی این کشور احترام گذاشته و از گلوله باران روستاهای این منطقه خودداری کند.

بیشتر بخوانید:

«پژاک دیگر قدرت عملیات گسترده را ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,