Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
با دستور آیت‌اله خامنه‌ای،

«تشکیل هیت حل اختلاف قوای سه گانه جمهوری اسلامی»

2011 July 26

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، 25 ژوئیه، آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با استناد به اصل 110 قانون اساسی، هیتی با عنوان هیت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه تشکیل داده‌ است.

وی طی حکمی محمود هاشمی شاهرودی، رییس پیشین قوه قضاییه را نیز به ریاست این هیت منصوب کرده‌است.

قرار است این هیت پنج نفره به منظور بررسی و ارایه نظرات مشورتی در موارد حل اختلاف و تنظیم روابط سه قوه (مجریه، مقننه و قضاییه) فعالیت کند.

در حکم آیت‌اله خامنه‌ای، علاوه بر محمود هاشمی شاهرودی، محمد‌حسن ابوترابی (نماینده مجلس)، مرتضی نبوی (عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین)، عباسعلی کدخدایی (سخن‌گوی شورای نگهبان)، و صمد موسوی خوشدل به عنوان اعضای این هیت برای یک دوره پنج ساله انتخاب شده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی هم‌چنین در این حکم، مسوولان بلندپایه جمهوری اسلامی را ملزم کرده که در تعامل با یک‌دیگر، «روابط قوا را به نحو مطلوب تنظیم و اختلافات احتمالی را رفع کنند»و با این هیت نیز هم‌کاری کنند.

در هفته‌های اخیر و با بالا گرفتن اختلاف‌ها بویژه میان دولت و مجلس، آیت‌اله خامنه‌ای در چند مورد از نحوه انعکاس این اختلافات انتقاد کرده است و خوهان پایان یافتن آن‌ها شده است.

تشکیل هیت عالی حل اختلاف از سوی آیت‌اله خامنه‌ای در حالی صورت گرفته است که که پس از انتشار اخبار اختلاف بین محمود احمدی‌نژاد و رهبر جمهوری اسلامی بر سر برخی انتصاب‌های دولتی، آقای احمدی‌نژاد هدف انتقادها و حملات تند شماری از اصول‌گرایان، از جمله تعدادی از حامیان پیشین خود در مجلس و سپاه پاسداران قرار گرفته است.

 بیشتر بخوانید:

«دولت به دستور احمدی‌نژاد به مردم آمار نمی‌دهد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,