Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
مطبوعات‌ سه‌شنبه ایران،

«اژه‌ای: ‌ترساندن مردم با سلاح سرد در حکم محاربه است»

2011 July 26

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) آیت‌اله شاهرودی رییس هیت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=5&day=4&id=915759

حضرت آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی آیت‌اله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست هیت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه منصوب کردند. «هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه» در اجرای بند 7 اصل 110 قانون اساسی تشکیل شده است.

2) وزیر نیرو: بورس انرژی با محوریت برق در سه ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=5&day=4&id=915767

وزیر نیرو گفت: «هم‌کاران من تلاش می‌کنند بورس انرژی با محوریت برق در سه ماه آینده راه‌اندازی شود.» به گزارش ایرنا به نقل از پای‌گاه اطلاع‌رسانی دولت، مجید نامجو افزود: «راه‌اندازی بورس انرژی با محوریت برق سال گذشته در وزارت نیرو تصویب شد؛ البته در این راستا باید هماهنگی‌هایی در این حوزه با سازمان بورس انجام می شد.»

کیهان

1) زنگ خطر در اروپا وحشت از تکرار حادثه نروژ

http://www.kayhannews.ir/900504/16.htm#other1603

کارشناسان و رسانه‌های بین‌المللی با اشاره به حوادث مرگ‌بار نروژ نسبت به گسترش جنایات تروریستی به سرتاسر اروپا هشدار دادند.

به دنبال حادثه تروریستی و مرگ‌بار نروژ، که روز جمعه گذشته 92 نفر از مردم این کشور را به کام مرگ کشاند، گزارش‌هایی از نگرانی جدی غرب نسبت به تکرار و سرایت حوادث مشابه به سرتاسر اروپا منتشر شد. در همین رابطه کارشناس شبکه تلویزیونی «راشاتودی» تاکید کرد، اشکال جدید تروریسم و نژادپرستی اروپا را تهدید می‌کند.

شبکه تلویزیونی «الجزیره» نیز گزارش داد، اروپا از وحشت سرایت چنین اقدامات نژادپرستانه‌ای به سرتاسر اروپا، تصمیم دارد نظارت بر فعالیت راست‌گرایان افراطی را تشدید کند.

2) ایران اسناد حمایت آلمان از گروهک‌های تروریستی را فاش کرد

http://www.kayhannews.ir/900504/2.htm#other204

حضور عبدالرحمان حاجی احمدی رهبر پژاک در آلمان و حمایت جدی این کشور از وی، موضوعی است که این روزها اعتراض بسیاری از مسوولین جمهوری اسلامی را برانگیخته است.

به هر حال کشوری که داعیه حمایت از حقوق بشر را داراست نمی‌تواند به این جنایات واکنشی نداشته باشد.

وزیر خارجه کشورمان نیز در همین ارتباط و در حاشیه جلسه هیت دولت درباره تماس اخیرش با وزیر امور خارجه آلمان با بیان این‌که در این تماس که روز شنبه انجام شد، بحث‌های مفصلی درباره مسایل مختلف منطقه و به‌خصوص در مورد افغانستان مطرح شد، اظهار کرد: «من در این تماس تلفنی موضوع پژاک را مطرح کردم و این‌که این گروهک آسیب‌های فراوانی به ملت ما زده و می‌زند و از آلمان دور از انتظار است که فردی که خود را رییس این گروهک می‌خواند را در کشورش آزاد بگذارد که بیانیه صادر کند و اقدامات گروهک خود را تشریح کند.»

صالحی افزود: «وزیر خارجه آلمان نیز در این مذاکره به ما گفت که اگر سند و مدرکی مبنی بر تروریست بودن این گروهک دارید آن را به ما ارایه دهید تا پی‌گیری‌های لازم را انجام دهیم و ما هم به دنبال ارایه اسناد محکم خود در این زمینه هستیم تا چنین افرادی که دست‌شان به خون مردم آلوده است، در آلمان آزادانه به فعالیت‌های خود نپردازند.»

جام جم

1) اژه‌ای: ‌ترساندن مردم با سلاح سرد در حکم محاربه است

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100849741978

سخنگ‌وی قوه قضاییه ضمن درخواست از مجلس برای کوتاه‌تر کردن فرآیند رسیدگی به پرونده‌های شرارت‌های خاص، از رایزنی قوای قضاییه و مقننه برای تدوین قانونی در خصوص ممنوعیت برخی سلاح‌های سرد خبر داد و خاطرنشان ساخت ترساندن مردم با سلاح سرد و گرم در حکم محاربه است.

2) بدهی 20 میلیارد دلاری چین به ایران

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100849742061

به گزارش خبرنگار جام‌جم، روز گذشته روزنامه انگلیسی فایننشیال تایمز طی گزارشی اعلام کرد تهران و پکن در حال انجام مذاکرات و رایزنی‌هایی برای مبادله پایاپای نفت به جای دریافت پول هستند. براساس گزارشی که این روزنامه منتشر کرده مجموع بدهی چین به ایران به حدود 20 میلیارد دلار می‌رسد که به این ترتیب با تایید این خبر از سوی منابع غیررسمی مجموع طلب نفتی ایران از هند و چین به 25 میلیارد دلار طی یک‌سال اخیر می‌رسد که ایران هنوز در دریافت این مطالبات به نتیجه نرسیده است.

رسالت

1) سخن‌گوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: حکم اعدام برای 54 متهم جرایم خشن

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=69455

سخن‌گوی قوه قضاییه با اعلام این‌که مصمم هستیم با جرایم خشن وخاص همانند تجاوز، آدم‌ربایی و تجاوزبه عنف که امنیت جامعه را مختل می‌کند به صورت جدی برخورد کنیم، گفت: «در چهارماه ابتدای امسال حکم اعدام برای 54 متهم جرایم خشن صادرشده است که 45 نفرازاین افراد به دارمجازات آویخته شدند.

2) تاسیس دانش‌گاه جامع بین‌المللی ایرانیان کاملن متوقف شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=69472

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از توقف کامل تاسیس دانش‌گاه بین‌المللی ایرانیان خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر گفت:‌ «شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ بررسی تاسیس دانش‌گاه جامع بین‌المللی ایرانیان را از دستور کار خود خارج کرده است.»

وی افزود: «موسسان این دانش‌گاه درخواست راه‌اندازی شعبه‌ای در شهر تهران را داشتند، ایجاد شعبه دانش‌گاه دولتی یا غیردولتی در شهر تهران از حیطه اختیارات وزارت علوم خارج است، وزیر علوم نیز با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این امر تاکید کرد.»

همشهری

1) صدور چک رمزدار ممنوع شد

http://www.hamshahri.net/news-141305.aspx

رییس کل بانک مرکزی در دستورالعمل جدیدی با ممنوع کردن استفاده از چک رمزدار، خواستار جای‌گزینی آن با سیستم ساتنا شد.

2) دادستان کل کشور‌: هیچ منع تعقیبی در پرونده کهریزک صادر نشده است

http://hamshahrionline.ir/news-141311.aspx

غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای با رد مطالب منتشر شده مبنی بر تبرئه قضاتی از پرونده کهریزک تاکید کرد: «این پرونده که به ‌علت رفع نقص به دادسرا بازگردانده شده بود، هنوز به دادگاه بازنگشته است.» وی در نشست خبری روز دوشنبه‌خود با بیان این مطلب افزود: «براساس آن‌چه در روزنامه‌ها آمده بود، بعضی‌ها گفتند افرادی تبرئه شده‌اند و بعضی نیز مطالب دیگری نوشتند اما درستش این است که قبلن یعنی حدود 2 سال پیش یا کم‌تر از آن نسبت به کسانی که در این پرونده قاضی بودند شکایاتی شده بود. ولی در دادسرا قرار منع تعقیب صادر شد که مورد اعتراض قرار گرفت و دادگاه نیز اعلام نقص کرد و پرونده را به دادسرا برگرداند.»

دنیای اقتصاد

1) یک سوم تورم نتیجه هدف‌مندی یارانه‌ها است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=262947

معاون نظارت و هماهنگی در سیاست‎های اقتصادی معاون اول رییس ‌جمهوری یک سوم تورم موجود را ناشی از اجرای هدف‌مندی یارانه‌ها دانست. علی آقا محمدی که در همایش معرفی اهداف، راهبردها، سیاست‌ها و اقدامات اجرایی برنامه پنجم توسعه کشور سخن می‌گفت، تصریح کرد: «در حال حاضر نرخ تورم بین 10 تا 15 درصد و در بدبینانه‌ترین حالت کم‌تر از 20 درصد است که اگر به خوبی مدیریت شود و تولید به موقع روانه بازار شود، تورم کنترل می‌شود.»

2) بازار سهام سقوط کرد، طلا صعود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=262902

به توافق نرسیدن سیاست‌مداران ایالات متحده بر سر بسته‌های حمایتی مالی برای رفع کسری بودجه و بالابردن اعتبارات در این کشور باعث شد بهای دلار هم‌چنان روند رو به پایینی را دنبال کند. افت قیمت دلار این فرصت را به سرمایه‌گذاران داده که هم‌چنان تقاضا برای طلا از حجم بالایی برخوردار باشد. در واقع براساس گفته کارشناسان هر‌چند بهای یورو با موافقت بر سر کمک مالی موسسات و بانک‌های خصوصی به یونان تا حدودی بالا رفته است اما کاهش ارزش دلار و اوضاع نابسامان اقتصاد ایالات متحده، ابهام و سردرگمی در بازارهای جهانی را بالا برده است. هم‌چنین با سقوط سهام بازارهای آسیایی و استرالیا قیمت این کالا دراین کشورها با افزایش قیمت روبه‌رو شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,