Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
هشدار صندوق بین‌المللی پول:

«آمریکا در خطر شوک بزرگ اقتصادی است»

2011 July 26

خبر / رادیو کوچه

صندوق بین‌المللی پول روز دوشنبه، 25 ژوئیه، به آمریکا هشدار داد در صورتی که به زودی مشکل بدهی‌های خود را بر طرف نکند، اقتصاد این کشور ممکن است دچار شوک بزرگی بشود.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش سالانه‌اش درباره اقتصاد آمریکا، به قانون‌گذاران این کشور گفته که اگر تا هفته آینده به تصمیمی درباره سقف بدهی‌های این کشور نرسند، ممکن است که مشکل اقتصادی آن‌ها به بازارهای جهانی هم سرایت کند.

کاهش هزینه‌های جاری راهی است که صندوق بین‌المللی پول پیش‌ پای آمریکایی‌ها گذاشته است.

کنگره آمریکا تا هفته آینده که ماه اوت آغاز می‌شود، فرصت دارد درباره افزایش سطح بدهی‌های این کشور تصمیم بگیرد تا به این ترتیب کسری بودجه آمریکا کم شده و دولت بتواند هزینه‌های جاری‌اش را تامین کند.

تاثیر بین‌المللی چنین تصمیمی این خواهد بود که نرخ سود دست خوش تغییر می‌شود و روند بهبود اوضاع اقتصادی که پس از رکود دو سال پیش در جهان روی داد، هم در آمریکا و هم در جهان دچار مشکل می‌شود.

اعضای کنگره آمریکا که بیش‌تر آن‌ها از حزب جمهوری‌خواه و مخالف دولت دموکرات باراک اوباما هستند، باید درباره شیوه جبران کسری بودجه با هم به تفاهم برسند.

آقای اوباما و دموکرات‌ها می‌خواهند کسری بودجه را با کم‌کردن هزینه‌های دولت و هم‌چنین بالابردن مالیات‌ها جبران کنند.

جمهوری‌خواهان با قسمت دوم این برنامه مخالفند و نمی‌خواهند که هیچ تغییری در مالیات‌ها داده شود.

در چند روز اخیر بسیاری از اعضای دولت سعی کرده‌اند تا در گفت‌وگوهایشان از اعضای کنگره بخواهند موضوع را به نوعی حل و فصل کنند.

بیشتر بخوانید:

«کاهش کسری بودجه با افزایش مالیات ثروت‌مندان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,