Saturday, 18 July 2015
26 October 2021

«روا می‌دارید کسی با فرزندان شما این کند که شما با جوانان ما می‌کنید»

2011 July 26

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

سامیار صداقت

 هنوز بهت زده‌ام از حکم  نا‌عادلانه هوشنگ فناییان که حکم ایقان شهیدی را می‌بینم 5 سال حبس به جهت «عضویت در گروهک غیرقانونی کمیته حق تحصیل»، «تبلیغ گسترده علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» و «عضویت در جامعه بهایی.‌»

عضویت در جامعه بهاایی‌؟‌ باید خندید یا گریه کرد؟ در کجای دنیا شخصی را صرفن به دلیل داشتن عقیده به زندان محکوم می‌کنند؟ ایقان به دلیل عضویت در جامعه بهایی باید محبوس باشد؟ یا به خاطر پی‌گیری حق تحصیل‌؟‌ ‌نه عجیب نیست، کسانی که پای حکم پ. سنایی نوشته‌اند اتهام‌: «‌ترویج فضایل خوب اخلاقی‌»، می‌توانند در حکم ایقان هم بنویسند اتهام‌: «عضویت در جامعه بهایی».

روی سخنم با شماست شما سرورانی که باید مدافع حق و عدالت باشید‌، شما‌ که مثل آب خوردن حکم می‌برید 2 سال‌، 3 سال‌، 5 سال حبس تعزیری، این تبلیغ علیه نظام‌، این اقدام علیه امنیت ملی دیگر چه صیغه‌ای‌ست که هر که حرف از حقوق پای‌مال شده‌اش بزند متهم به آن می‌شود، «گروهک غیر‌قانونی‌ کمیته حق تحصیل»؟ گیرم چنین جمعیتی هم موجود باشد کجای کارشان غیر‌قانونی‌ست‌؟، حقشان را می‌خواهند حق‌شان را، حقی را که سال‌ها از آن‌ها گرفته‌اید؟ روا می‌دارید کسی با فرزندان شما این‌ کند که شما با جوانان ما می‌کنید؟‌ شما که اهل قانونید معنی حق را باید خوب بدانید در کتاب‌های قانون به کرات آمده است «حق آزادی بیان‌»، «حق زندگی» ،«حق کار» ،«حق برخورداری از تامین اجتماعی»‌، «حق داشتن عقیده »، «حق تحصیل‌» و هزاران حق قانونی دیگر، خوانده‌اید اصل 19 قانون اساسی را‌؟‌: «مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ‌‌، نژاد‌، زبان و مانند این‌ها سبب امتیاز نخواهد بود».

کجای امنیت ملی‌ با درس خواندن ما خدشه‌دار می‌شود؟ چه تبلیغی علیه نظام می‌کنیم؟

سال‌ها در مدارس مورد بی‌احترامی قرار گرفتیم‌، تحقیر شدیم‌، اخراج شدیم‌، سکوت کردیم شماتت را با محبت پاسخ گفتیم‌. در کوچه و خیابان به خاطر عقیده‌مان ناسزا شنیدیم. لابه‌لای صحبت‌های بعضی  هم‌وطنان نا آگاه گاهی دم درآوردیم گاهی شاخ، متهم به ازدواج با محارم شدیم، نجس شمرده شدیم، از تحصیلات عالیه محروم گشتیم‌، خانه‌ها‌مان را آتش زدند، املاکمان را به نام دین مصادره کردند‌. جوان 16 سالمان را بر دار کردند، محبوس شدیم‌، مطرود شدیم‌، ‌مشاغل دولتی‌مان را گرفتند‌. در مشاغل آزاد محدودمان کردند و از کلیه حقوق انسانی محروم گشتیم… . چه بسیار بهاییانی که این همه مشقت را تاب نیاوردند و رفتند‌،‌ رفتند تا در قرن 21 در جایی نفس بکشند که نجس شمرده نشوند، حالا بعد از سال‌ها تحمل رنج و شکنجه و آزار شمایی که نمی‌دانم معنی انسانیت را می‌دانید یا نه کمر به‌ قلع و قمع بهاییان بسته‌اید. دست به آزاری بی‌سابقه گشوده‌اید. جوانان را وارد دانش‌گاه می‌کنید و بعد از چندی اخراجشان می‌نمایید اگر این بی‌پناهان‌ دم برآورند می‌شوند مبلغان علیه نظام‌؟ روی سخنم با شماست شمایی که یکی از اساسی‌ترین حقوق انسانی را ازما بهاییان گرفته‌اید شما که سال‌هاست با آینده و سرنوشت جوانان بهایی بازی کرده‌اید به کدام حکم قانونی ما را از حتا تحصیل آن‌لاین با کم‌ترین امکانات محروم می‌کنید‌؟‌ خنده‌دار نیست آوردن این عبارات کودکانه‌ی «‌تبلیغ علیه نظام ، اقدام علیه امنیت ملی» پای احکام هر کدام از فعالین حق تحصیل‌؟

‌چه محبوس شویم چه محروم مغموم نخواهیم بود چه که  حق با ماست. می‌‌خواهیم برای کشور عزیزمان مفید باشیم‌.‌ کجای امنیت ملی‌ با درس خواندن ما خدشه‌دار می‌شود؟ چه تبلیغی علیه نظام می‌کنیم؟ می‌دانم می‌دانم آن‌که جان می‌بخشد و می‌گیرد ناظر است بر این اعمال‌، ناظر است بر این آزار و همین برای ما بزرگ‌ترین پشتوانه است‌.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,