Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
مطبوعات‌ چهار‌شنبه ایران،

«عربستان از گفت‌وگوی مستقیم با ایران استقبال می‌کند»

2011 July 27

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) طرح ممنوعیت حمل سلاح سرد در کمیسیون حقوقی مجلس تصویب شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=5&day=5&id=917107

طرح ممنوعیت حمل سلاح‌های سرد روز گذشته در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و هفته آینده در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به تصویب نهایی می‌رسد

2) مجلس به یک فوریت لایحه دولت برای افزایش تعداد نمایندگان رای نداد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=5&day=5&id=917148

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته با یک فوریت لایحه دولت برای افزایش ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس موافقت نکردند و این طرح برای بررسی به صورت عادی به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خراسان و مهر، این لایحه که با عنوان لایحه «اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها» به پیشنهاد وزارت کشور تقدیم مجلس شده بود، با وجود دفاعیات سیدصولت مرتضوی، معاون سیاسی وزیر کشور نتوانست آرای موافق نمایندگان را اخذ کند.

کیهان

1) در ادامه عملیات تعقیب تروریست‌ها سپاه ضربات مهلک دیگری به پژاک وارد کرد

http://www.kayhannews.ir/900505/2.htm#other206

در ادامه عملیات تعقیب اشرار و تروریست‌های گروهک پلید و جنایت‌کار پژاک دوشنبه شب در منطقه قندیل و حاجی ابراهیم پیرانشهر و دولتو سردشت در آذربایجان غربی چندین تیم از عناصر این گروهک در دام دسته‌هایی از بسیجیان کرد و بومی گرفتار و منهدم شدند.

این گزارش می‌افزاید: «اشرار و تروریست‌های پژاک با تحمل تلفات سنگینی از مهلکه گریختند و اجساد مزدوران هلاک شده نیز در منطقه باقی مانده است.»

2) شمارش معکوس برای اعلام ورشکستگی دولت آمریکا

http://www.kayhannews.ir/900505/2.htm#other210

دولت آمریکا در آستانه خطر ورشکستگی قرار گرفته است.

دویچه وله- رسانه‌های دولت آلمان- با اشاره به بن بست میان کنگره و دولت آمریکا بر سر افزایش سقف بدهی‌های دولت، نوشت: «مناقشه بر سر بودجه، آمریکا را فلج کرده است. با این‌که خطر ورشکستگی دولت آمریکا را تهدید می‌کند، ولی دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان این کشور هنوز نتوانسته‌اند به مناقشه خود بر سر بودجه پایان دهند. مذاکرات آخر هفته آنان نیز نتایج ملموسی در برنداشت.»

جام جم

1) دادگاه مبارک و هم‌دستانش علنی برگزار می‌شود

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100849815670

اعتراضات اخیر مردم مصر که یک نمونه خشن آن در روز شنبه گذشته در العباسیه قاهره رخ داد و مردم ناراضی، شورای نظامی حاکم بر این کشور را هدف قرار داده بودند تا حدودی نتیجه داد. این نتیجه از یک جهت در ترمیم کابینه عصام شرف بازتاب یافت و از سوی دیگر در مسئله علنی شدن محاکمه آینده سران رژیم مبارک. شرف که تاکنون با برگزاری علنی دادگاه مخالف بود، اعلام کرد محاکمه تمام سران رژیم سابق به صورت علنی برگزار خواهد شد.

2) آمریکا دست داشتن در ترور نخبه ایرانی را انکار کرد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100849828847

ایسنا به نقل از دویچه وله گزارش داد: «ویکتوریا نولند، سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در واکنش به ترور داریوش رضایی‌نژاد، دانش‌جوی نخبه علمی که روز شنبه در شرق تهران ترور شد مدعی شد دخالتی در آن نداشته‌اند.»

به گزارش شینهوا، وی در ادامه ادعاهای خود گفت ایران نباید غرب را به دست داشتن در این‌گونه اتفاقات متهم کند. نولند افزود: «امیدواریم تهران از وظایف بین‌المللی‌اش منحرف نشود.»

این گفته‌ها در حالی مطرح شده که دست داشتن سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسراییل در ترور دانش‌مندان ایرانی مانند شهید علی‌محمدی محرز شده است و آمریکا از گروه‌های تروریستی مخالف ایران مانند منافقین، پژاک و گروه ریگی حمایت عملی می‌کند.

رسالت

1) در شبکه‌های اپوزیسیون وانفسا به پاست، خاتمی ممنوع‌الخروج شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=69642

به گزارش جام نیوز، به نقل از بالاترین، محمد خاتمی موفق به خروج از ایران و سفر به اروپا نشد.

در این خبر آمده، «خبر جدیدی که چند روز پیش درباره سید محمد خاتمی منتشر شد از عزم او برای خروج از کشور حکایت می‌کرد. بر پایه این خبر، رییس بنیاد باران تصمیم داشت که برای دیدار با فرزندانش به یک کشور اروپایی سفر کند.»

این سایت افزود: «فرزندان آقای خاتمی در آمریکا و اروپا زندگی می‌کنند. هم‌چنین شرکت در سمیناری در کشور ایرلند از دیگر برنامه‌های سفر او بوده است.» بالاترین اضافه کرد: «گفته شده است رییس بنیاد باران ممنوع‌الخروج است و اجازه ترک ایران را ندارد.»

2) یک مقام سعودی: عربستان از گفت‌وگوی مستقیم با ایران استقبال می‌کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=69650

یک منبع دولتی سعودی با مثبت خواندن اظهارات اخیر وزیر امور خارجه ایران درباره عربستان تاکید کرد که ریاض از گفت‌وگوی مستقیم با تهران به عنوان بازی‌گر اصلی در منطقه استقبال می‌کند. به گزارش فارس، روزنامه الوطن عربستان به نقل از یک منبع دولتی سعودی اعلام کرد عربستان از اظهارات اخیر علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه ایران درباره امکان رفع سو‌‌تفاهم‌ها بین دو کشور درباره حوادث منطقه از طریق رایزنی بین یک‌دیگر استقبال می‌کند.

همشهری

1) هر ایرلاینی نمی‌تواند تعطیل کند برود

http://www.hamshahri.net/news-141427.aspx

وزیر راه و شهرسازی که چندی پیش تاکید کرده بود، مشروط به ارتقای سطح خدمات توسط شرکت‌های هواپیمایی با افزایش 14 درصدی قیمت بلیت موافقت کرده است، در هشداری شدیداللحن به شرکت‌های هواپیمایی گفت: «هر ایرلاینی که نمی‌تواند خودش را با این میزان افزایش تطبیق بدهد، تعطیل کند برود.»

علی نیک‌زاد با بیان این‌که 3 یا 4 ایرلاین 80 درصد پروازهای کشور را انجام می‌دهند، درخصوص علت افزایش 14 درصدی نرخ بلیت هواپیما به ایسنا گفت: «این میزان افزایش را خود ایرلاین‌ها پیشنهاد داده بودند و اگر هم درخواست‌شان بیش از این میزان بود، نمی‌پذیرفتیم. بنابراین اکنون شرکت‌های هواپیمایی باید اعلام کنند با این میزان افزایش چه خدماتی را به مردم ارایه می‌کنند.»

2) تورم خرداد 15.4 درصد، نرخ بی‌کاری11.5درصد

http://www.hamshahri.net/news-141407.aspx

به گزارش ایرنا، رییس‌کل بانک مرکزی دیروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «نرخ تورم در خردادماه امسال 15.4درصد بوده که نسبت به ماه پیش از آن 1.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.» به گزارش همشهری، پیش‌تر مدیرعامل سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها به نقل از بانک مرکزی نرخ تورم خردادماه را 15.4 درصد اعلام کرده بود. براساس اعلام بانک مرکزی نرخ تورم در اردی‌بهشت ماه امسال 14.2 درصد برآورد شده است.

دنیای اقتصاد

1) زمزمه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=263110

رییس جمهوری روز گذشته از احتمال تعطیلی همه مقاطع تحصیلی و ادارات دولتی در روزهای پنج‌شنبه خبر داد. محمود احمدی‌نژاد در عین حال از کاهش ساعات کاری در ماه رمضان نیز دفاع کرده و گفت که ایران از نظر کم بودن تعطیلی‌ها در رده دوم کشورهای جهان قرار دارد. تاکید بر افزایش تعطیلات رسمی در شرایطی بیان می‌شود که قبلن نمایندگان مجلس و مشخصن مرکز پژوهش‌ها از افزایش تعطیلات کشور انتقاد کرده و مضرات اقتصادی آن را گوشزد کرده بودند.

2) پرسپولیس و استقلال قیمت‌گذاری شدند، سرخابی‌ها در مسیربورس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=263116

پس از عرضه ناموفق باش‌گاه راه‌آهن در نخستین مرتبه و فروش این باش‌گاه به قیمت 4 میلیارد و 150 میلیون تومان در بار دوم، دیروز معاون سازمان خصوصی‌سازی از قیمت‌گذاری دو باش‌گاه پرطرف‌دار استقلال و پرسپولیس و عرضه آن‌ها در فرابورس خبر داد. به گفته مهدی عقدایی، استقلال و پرسپولیس به ترتیب 42 و 45 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و با تعیین وزیر ورزش و جوانان در آینده نزدیک، پیش‌بینی می‌شود این دو باش‌گاه در شهریور ماه از مسیر فرابورس خصوصی‌سازی شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,