Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
به اتهام تشویش اذهان عمومی،

«ممانعت از آزادی هاشم خواستار و بازداشت مجدد وی»

2011 July 27

خبر / رادیو کوچه

در حالی‌که روز سه‌شنبه، 26 ژوئیه، هاشم خواستار رییس کانون صنفی معلمان مشهد حکم دو سال زندان خود را سپری کرد و قرار بود آزاد شود مجدد به اتهام تشویش اذهان عمومی از آزادی وی ممانعت به‌عمل آمده است.

به گزارش جرس، صدیقه مالکی همسر هاشم خواستار با اشاره به این‌که حکم دو سال زندان آقای خواستار امروز (سه‌شنبه) به پایان رسیده است، می‌گوید: «امروز طبق کامپیوتر زندان روز آزادی همسرم بود و در زندان هم به ایشان اعلام کرده‌اند که وسایلت را جمع کن، آزاد هستی. بعد ایشان را از آن‌جا به دادگاه انقلاب بردند. ما و هم‌کاران ایشان در زندان منتظر بودیم اما متاسفانه ایشان نیامدند  و بعد از انتظار زیاد ساعت یک به دادگاه انقلاب تلفن زدم و از بازپرس شعبه ۹۰۳ جریان را پرسیدم که ایشان گفتند در جریان نیستند و بعد از پرس و جو، گفتند آقای خواستار را به اتهام «تشویش اذهان عمومی» بازداشت کرده‌اند. من هم گفتم چه تشویش اذهان عمومی، همسر من که در زندان بوده است؟‌ بعد هر چقدر تماس گرفتم دیگر کسی پاسخ‌گو نبود.»

این معلم بازنشسته که دو سال را در شرایط نامناسب جسمی در زندان وکیل آباد مشهد گذرانده است در بهمن ماه برای عمل جراحی در بیمارستان بستری شد. با این حال وی کم‌تر از ۲۴ ساعت پس از عمل جراحی و به رغم دستور پزشک برای مراقب‌های پزشکی و بهره‌مندی از مرخصی استعلاجی، مستقیمن از بیمارستان امام رضا به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

گفتنی است، هاشم خواستار، مهندس کشاورزی، معلم بازنشسته و رییس کانون صنفی معلمان مشهد که در هنرستان کشاورزی تدریس می‌کرد، در تاریخ 25 شهریور 88 در پارک ملت مشهد، دستگیر و به زندان وکیل آباد مشهد، منتقل و در دادگاه بدوی به شش سال حبس، محکوم شد. حکم او در دادگاه تجدید نظر به دوسال زندان تعزیری کاهش یافت. او تا به حال سه نامه به رییس قوه قضاییه در خصوص وضعیت نامناسب و غیر‌انسانی و اعدام‌های پنهانی زندان وکیل آباد مشهد نوشته است.

 بیشتر بخوانید:

«به یاد فرزاد کمانگر در زندان شمع روشن می‌کنیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,