Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
روز چهارشنبه، 27 ژوئیه، روی داد،

«آزادی پگاه آهنگرانی و مهناز محمدی با قرار وثیقه»

2011 July 27

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌ها، پگاه آهنگرانی و مهناز محمدی از بازی‌گران سینمای ایران که چندی پیش بازداشت شده بودند، روز چهارشنبه، 27 ژوئیه، با سپردن قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده‌اند.

به گزارش آفتاب،‌ پگاه آهنگرانی که در تیرماه بازداشت شده بود پس از گذشت 17 روز از زندان آزاد شد. او فرزند منیژه حکمت از کارگردانان ایرانی و جمشید آهنگرانی کارگردان فیلم‌های «‌جوانمرد‌» و «‌شبیخون‌» است.

روز دوشنبه، دادستان کل کشور جمهوری اسلامی در‌باره وضعیت بازداشت پگاه آهنگرانی و مرضیه وفا‌مهر از بازیگران سینما تصریح کرد: «این دو نفر بر اساس گزارشات رسمی مراجع امنیتی دستگیر شده‌اند و پرونده در تحقیقات مقدماتی است و امروز تحقیقات مقدماتی تکمیل شده و فعلن با تامین قرار آزاد می‌شوند.»

این در حالی است که اتهامات این دو بازی‌گر سینما از سوی مقامات قوه قضاییه مربوط به امنیت ملی عنوان شده و سخن‌گوی قوه قضاییه با انتقاد از رسانه‌ها گفته بود که «نباید رسانه‌ها عنوان کنند که دو هنرمند دستگیر شده‌اند زیرا ما عنوان شخص را دستگیر نمی‌کنیم بلکه خود شخص را بر اساس جرمی که انجام داده دستگیر می‌کنیم.»

اما تاکنون در خصوص وضعیت مرضیه وفا‌مهر، همسر ناصر تقوایی، کارگردان ایرانی گزارشی منتشر نشده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، هم‌چنین حسن آقاخانی، وکیل مهناز محمدی، دیگر هنرمند ایرانی اظهار داشت که موکلش با ارایه وثیقه 100 میلیون تومانی از زندان آزاد شده است.

گفته می‌شود که خانم محمدی روز پنجم تیر در خانه‌اش در تهران دستگیر شد. مهناز محمدی یک بار دیگر هم در روز 8 مرداد 88 و در مراسم چهلم کشته‌شدگان حوادث 30 خرداد 88 تهران به هم‌راه جعفر پناهی و چند سینماگر دیگر بازداشت شده بود.

بیشتر بخوانید:

«پرونده سعید مرتضوی باز است، آهنگرانی و وفامهر آزاد می‌شوند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,