Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
به اتهام نشر اکادیب،

«احضار عبداله مومنی، فعال دانش‌جویی و تفهیم اتهامات جدید»

2011 July 28

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 27 ژوئیه، عبداله مومنی، عضو ستاد مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته که پس از انتخابات بازداشت و روانه زندان شده بود، بار دیگر به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم شده است.

به گزارش کلمه، آقای مومنی که محکومیتش را در زندان اوین می‌گذراند، یازده ماه پس از انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مورد بدرفتاری بازجویانش، از بند ۳۵۰ زندان اوین به دادسرای این زندان احضار و اتهامات جدید به او تفهیم شده است.

آقای مؤمنی در نامه‌ای که به رهبر ایران نوشت از «شکنجه شدید، اعترافات ساختگی و محاکمه نمایشی و فقدان کامل استقلال قضایی در محاکمه‌اش» سخن گفت و خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب پیرامون رخ‌دادهای صورت گرفته شد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه و وزیر پیشین اطلاعات جمهوری اسلامی در همان زمان ضمن تکذیب بدرفتاری بازجوها، اعمال شکنجه در زندان و بازداشت‌گاه‌ها را غیر ممکن دانست؛ اما آقای مومنی با انتشار نامه‌ای از درون زندان با ارایه توضیحاتی به آقای اژه‌ای نوشت که «مخاطب نامه وی رهبری بوه نه وزیر اطلاعات وقت.»

این فعال دانش‌جویی به تحمل چهار سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شده و در حال حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین تهران زندانی است. آقای مؤمنی ۳۰ خردادماه ۱۳۸۸ پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در ساختمان ستاد شهروندان آزاد (حامیان مهدی کروبی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری) بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

«پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اوین»

«باید تک‌نویسی کنی تا شخصیت کذایی‌ات خورد شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,