Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
وزير امور خارجه عراق:

«سپاه پاسداران به حملات در مرز عراق پایان دهد»

2011 July 28

خبر / رادیو کوچه

هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق، روز چهارشنبه، 27 ژوئیه، خواستار توقف حملات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به مناطق مرزی کردنشین عراق شد و گفت این اقدام ایران به روابط دو کشور لطمه وارد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هوشیار زیباری اظهار داشت:«ما بار دیگر از حکومت ایران می‌خواهیم به گلوله‌باران پایان دهد، چرا که این برای روابط ایران و عراق سازنده نیست و به این روابط لطمه وارد می‌کند.»

هوشیاری زیباری هم‌چین گفته است‌: «‌طی پنج سال گذشته گلوله‌باران‌ها به صورت متناوب وجود داشته است، اما این بار زمان بمباران‌ها طولانی‌تر‌ شده است.»

سپاه پاسداران یازده روز پیش عملیات خود علیه پای‌گاه‌های گروه‌ حیات آزاد کردستان، پژاک، در خاک اقلیم کردستان عراق آغاز کرد که بنابر گزارش‌ها ۸ پاسدار از جمله یکی از فرماندهان سپاه تاکنون در جریان این حملات کشته شده‌اند.

به گزارش فارس، یکی از مقامات ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  گفته است، تا زمانی که  نیروهای دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مرز مشترک میان ایران و عراق مستقر نشوند، حملات به مواضع پژاک ادامه خواهد داشت.

کمیته صلیب سرخ جهانی روز دوشنبه اعلام کرده بود که براثر  درگیری در مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق باعث شده است تا صدها روستایی خانه و کاشانه خود را رها کرده و منطقه را ترک کنند.

بیشتر بخوانید:

«آوارگی صدها نفر در نتیجه درگیری سپاه و پژاک»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,