Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در روستای سلین روی داد،

«چند کشته و مجروح در درگیری تازه پژاک و سپاه»

2011 July 29

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران، شام‌گاه چهارشنبه، 28 ژوئیه، در جریان آن‌چه این رسانه‌ها حمله گروه مسلح پژاک، از مخالفان جمهوری اسلانی به یک پای‌گاه بسیج در روستای سلین از توابع شهرستان سروآباد خوانده یک تن کشته و چهار نفر زخمی شد‌ه‌اند.

این خبر در حالی منتشر شده است که درگیری مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و گروه پژاک از دو هفته پیش آغاز شده و منجر به کشته و مجروح شدن نیروهای طرف درگیر شده است.

به گزارش مهر، فرماندار شهرستان سروآباد با تایید این خبر عنوان کرد: «این حمله تروریستی چهارشنبه شب صورت گرفت و افراد تروریست به پای‌گاه حمله کرده و یک از نیروهای بسیجی را به درجه رفیع شهادت رسانده و چهار نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شده اند که افراد زخمی هم اکنون در مراکز درمانی در حال مداوا هستند.»

احمد محمدرضایی افزود: «با توجه به آثار به جایی مانده در محل این درگیری ضربات سنگینی نیز بر این گروه تروریستی وارد شده و تلاش ماموران امنیتی و انتظامی برای دستگیری افراد این گروهک تروریستی هم‌چنان ادامه دارد.»

از سویی دیگر به گفته مقام‌های عراقی، روز پنج‌شنبه یک کودک ۱۰ ساله در گلوله‌باران سپاه پاسداران به یکی از پای‌گاه‌های گروه پژاک در خاک عراق، کشته شده است.

مقدید عارف احمد، شهردار شهر مرزی حاج عمران در کردستان عراق به خبرنگاران گفت که این کودک در ساعت هفت عصر روز پنج‌شنبه کشته شده است.

منابع کرد می‌گویند که وی سومین قربانی غیرنظامی حملات جمهوری اسلامی به گروه پژاک در دو هفته گذشته است.

لازم به اشاره است هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق، روز چهارشنبه، 27 ژوئیه، خواستار توقف حملات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به مناطق مرزی کردنشین عراق شد و گفت این اقدام ایران به روابط دو کشور لطمه وارد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

«سپاه پاسداران به حملات در مرز عراق پایان دهد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,